Zonguldak Bilim Ve Sanat Merkezi’nde Tübitak Bilim Fuarı açıldı

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, minik mucitleri geleceğin profesörleri diyerek onları kutladı

Zonguldak Bilim Ve Sanat Merkezi’nde Tübitak Bilim Fuarı açıldı
Bu içerik 1324 kez okundu.

Fuarın açılışına Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Nizam Dağdelen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,  Ercan kahya, Murat Kapıcı, Cemal Özdemir, şube müdürleri, Kozlu İlçe Milli Eğitim müdür Mansur Gök ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Bilim Sanat merkezi müdürü Ayhan Eliçora, “Tübitak desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Tübitak 4006 bili Fuarı’nın açılışını gerçekleştirmeni mutluluğu içerisindeyiz. Hepimizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme yöntemlerinden biridir. Bilim fuarları öğrencilerimizin ve genç beyinlerin., bilimin önemini kavrayıp bir çok teorik bilginin gerçek yaşamda ki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkilikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Bilim ve sanat merkezlerinin öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız fuarımızda 24 bilimsel proje yer almaktadır. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikle yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Zonguldak Bilim ve Sanat Merkezi ülkemizde 13. Bilim ve sanat merkezi olarda açılmıştır. Yani ilk açılan bilim ve sanat merkezlerinden biri olarak bilim ve sanatta öncü rolümüzü bu fuarlarla sürdürmeye çalışıyoruz. Tübitak 4007 karaelmas Bilim ve Sanat Şenliği projemizde kabul edilmiştir. Önümüzdeki yıl bu projemizi de yine aynı coşku ve heyecan ile kutlayacağız” dedi.

Ayhan Eliçora ayrıca milletvekillerin kutlamam mesajlarını okudu.

Eliçora’nın konuşmasını ardından Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Nizam Dağdelen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları serginin açılış kurdelasını gezdiler.

Muharem Akdemir ve beraberindekiler ilk olarak minik öğrencilerin gitar resitalini dinlerdiler ardından resim sergisini ziyaret ettiler ve son olara ise bilimsel projelerin yer aldı sergiyi ziyaret ettiler, öğrencilerde projeleri hakkında bilgiler aldılar.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de sergiyi çok beğendiğini belirterek, projeyi yapan öğrencilerin geleceğin profesör ve bilim insanı olacağını belirterek onları kutladı.

Ayrıca Bilim Fuarı Koordinatörü Kamuran Çataklı fuar hakkında bilgi verirken, öğrencilerde projelerini tanıttılar.

(HABER-ERCAN DEMİR)

tübitak zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017