'Ereğli'nin il olmasına taraftar değiliz' (Videolu haber)

“BİZ CHP OLARAK EREĞLİ’NİN İL OLMASINA TARAFTAR DEĞİLİZ”

'Ereğli'nin il olmasına taraftar değiliz' (Videolu haber)
Bu içerik 1216 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Altun, “Ereğli İl Olmalı” şeklinde açıklama yapan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’a sert tepki gösterdi.

Ahmet Altun, “Şimdi Ereğli’ni merkez nüfus Zonguldak’tan fazla olduğu için yıllardan beri ekonomik yapı olarak ta Ereğli daha güçlü olduğu için TTK geriyor gidiyor ve Erdemir aynı şekilde kalmıyor. Yıllardır il olma peşindeler ve her dönem dönem gündeme getirilip il olmak istiyoruz denilip müracaatları oluyor ya da söylemleri oluyor. Şu anda onun ayrılması mümkün değil ve mümkün görülmüyor öyle söyleyeyim. Biz CHP olarak ta Ereğli’nin il olmasına taraftar değiliz, onu söyleyebiliriz” dedi

 

KIDEM TAZMİNATINDA ÇALIŞANLARIN HAKI KORUNMALIDIR

Kıdem Tazminatı değişiklikleri konusunda değerlendirme yapan CHP İl Başkanı Ahmet Altun, “Kıdem tazminatı Türk işçisini, iş hayatın olmazsa olmazıdır. Yani yıllardan beri kıdem tazminatını ekmeğinin hakkı olarak, emeğiyle kazanılmış bir güvence türü olarak Türk işçisi görmektedir. Bu bakımdan kıdem tazminatı böyle bir anda ben kaldırdımla olmaz ortak bir konsensüzle ileriki yıllarda düzenlemeler yapılabilir ama şu anda çalışanların mutlak suretle hakların korunması gerekir diye düşünüyorum” diye konuştu.

 

KONGRE TAKVİMİ GELDİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre sürecinin devam ettiğini vöe kongre takviminin açıklandığInı belirten İl Başkanı Ahmet Altun, “Genel merkezden seçim takvimi geldi. Ağustos’un 15’i ile Eylül 15’i arası delege seçimleri yapılacak. Eylül ile Ekim arasında ilçe başkanlığı seçimleri yapılacak ve Kasım ve Aralık’ın 6’sına kadar da il Başkanlığı seçimi yapılacak. Tüzük gereği normal seçimlerdir, nokram takvim işliyor. Herkese başarılar diliyorum” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

chp ahmet altun son dakika haberi ereğli il
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017