Toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor (Videolu Haber)

Toplu sözleşme görüşmeleri devam ediyor (Videolu Haber)
Bu içerik 520 kez okundu.

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Tahsin Atayan, “Belediyelerin sözleşmeleri sona erdi, taşeronların ise sözleşme görüşmeleri devam ediyor” dedi

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Tahsin Atayan,14 belediye ile sözleşme görüşmelerini masa başında bağıtladıklarını belirterek Belediye başkanlarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Atayan ayrıca Bülent Ecevit Üniversitesi’nde yaklaşık 700 dolayında taşeron işçinin sözleşme görüşmelerini ise devam ettiğini kaydetti.

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şubesi Başkanı Tahsin Atayan, “Kıdem tazminatı geçmiş kuşakların büyük mücadelelerle bedel ödeyerek kazandıkları, bize de korumak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara teslim etmemiz için bıraktıkları emanettir” dedi.

Kıdem tazminatının işvereni işçiye yapmış olduğu bir yardım olmadığını altını çizen Tahsin Atayan, “Kıdem tazminatı işçinin çalışarak hak ettiği ertelenmiş bir ücrettir. Bu nedenle yasal hakkımız, alın terimiz, çocuk çocuğumuzun rızkı olan kıdem tazminatının tutarı konusunda hükümetin de işverenin de söz hakkı yoktur” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika habaeri tahsin atayan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017