Mavi-Yeşil Kamplara İlgi Büyük

 Mavi-Yeşil Kamplara İlgi Büyük
Bu içerik 770 kez okundu.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, her yaz olduğu gibi bu sene de  gençlik kampları düzenleyecek. Kampa katılmak isteyen  gençler kayıtlarını internet üzerinden yapabilecekler. Bakanlık tarafından Zonguldak’a verilen kontenjan sayısı bu sene  arttırıldı. Kamplar 18  Haziran’da başlayacak. 12 Eylül’de sona erecek.

Mavi Kamplara 12-15 yaş aralığındaki gençler ve çocuklar, Yeşil Kamplara 14-15, 16-17, 18-22 yaş grubu gençler katılacak. Kamplara  16 kişilik gruplar halinde  katılım sağlanacak.

‘Mavi Kamp’ ismi altında  deniz kampları,’Yeşil Kamp’ ismi altında da Doğa kampları düzenleneceğini belirten Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürü  Hakan Yüksel,  yaptığı açıklamada şu  bilgileri verdi ” Gençlik ve Spor Bakanlığımız bünyesinde gençlerimize yönelik faaliyetlerimize yaz aylarında devam edeceğiz. Bu sene 1999-2004 doğumlu  gençlerimiz  ağırlıkta olacak. ’Mavi Kamp‘ dediğimiz  deniz kampları, ’Yeşil Kamp’ olarak  adlandırdığımız doğa kampları düzenlenecek.  Katılmak isteyenler Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesi üzerinden kayıt yaptırabilirler. Ayrıca  detaylı bilgileri gelip Gençlik Merkezindeki  arkadaşlarımızdan alabilirler. Bu yıl ilimize ayrılan kontenjan sayısı artırıldı. Daha önceki senelerdeki kamplara katılım oranımız yüzde yüz olduğu için Bakanlığımız bizim  kontenjanımızı artırdı. Tanıtımlarımızı  okullarımızda ve Gençlik Merkezimizde  yapıyoruz. Kamplar 18 Haziran’da başlayıp 12 Eylül’de sona erecek. Belirli aralıklarla  ilimizi temsilen gençlerimizi  Türkiye’nin  çeşitli illerine göndereceğiz. Manisa, Aydın, İzmir Antalya, Hatay, Mersin, Osmaniye gibi illerimize  geçlerimizi göndereceğiz. Bu kampların amacı sadece doğada gezmek ve denize girmek değil. Gençlik Liderlerimiz nezaretinde çok farklı etkinlikler yapılacak. Şehirler tanıtılacak.  1 Kamp 4 gece konaklama, 5’inci gün geri dönüş şeklinde yapılıyor. Gençlerimizin yaz aylarını daha farklı geçirmeleri, yeni dostluklar edinmesi ve yeni yerler  tanıması için bu kamplara katılmalarını bekliyoruz”

HABER: ERCAN AYGÜN

hakan yüksel zonguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM