HAYRAN KALDILAR

HALK OYUNLARI ANTRENÖR ADAYLARI TTK EĞİTİM OCAĞI, MADEN MÜZESİ VE GÖKGÖL MAĞARASI’NI ZİYARET ETTİLER

HAYRAN KALDILAR
Bu içerik 955 kez okundu.

Zonguldak’ta 22 Mayıs’ta açılan ve 4 Haziran’da sona erecek olan Halk Oyunları Antrenör Kursu’na katılan 44 kişi, Zonguldak’ta TTK maden ocağı, Maden Müzesi ve Gökgöl Mağarası’nı ziyaret ettiler.

Maden müzesi ziyareti sonrasında TTK eğitim ocağına giren genç antrenör adayları son olarak ise Gökgöl Mağarası’nı ziyaret ettiler.

Kurs yöneticisi Orhan Yazıcı yaptığı açıklamada, “Bugün burada bulunmamızın sebebi Zonguldak’ta Halk Oyunları Antrenörlüğü 1.Kademe Antrenörlük Kursu açılmıştır. 22 Mayıs’ta start verdiğimiz bu kursa farklı illerden antrenör adaylarımız gelmiştir. Genç arkadaşlarımız, Van, Ardahan, Bayburt, İstanbul, Kars, Düzce ve Bartın gibi farklı illerden gelen arkadaşlarımız vardır. Bugün kursumuza bir gün ara verdik. Ben de kurs yöneticisi olarak biliyorsunuz Halk Oyunları İl Temsilcisi görevimiz de var bu işte, kurs yöneticisi olarak buraya gelen arkadaşlarınıza Zonguldak’ta nereyi gezdirebiliriz planlamasını yaparken maden müzemiz, eğitim ocağı ve Gökgöl Mağarası’nı gezmek istedik. Bugün burada maden müzesi ve eğitim ocağında dışarıdan gelen arkadaşlarımızla birlikteyiz. Bize Maden Müzesini açan TTK yetkililerine ve gideceğimiz Gökgöl Mağarası için izin veren Sayın Valimize de çok çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımıza hayatımızın sadece halk oyunları değil, hayatımızın, ilimizin, illerimizin kültür amaçlı yerlerini de göstermektir hedefimiz. Bu organizasyonu yaptığımızdan dolayı çok mutluyuz ve bu arkadaşlarımızla birlikte olmaktan dolayı da çok mutluyum. Umarım bu kursu hepsi sağlıklı bir şekilde tamamlar ve Zonguldak hakkında farklı bilgilerle beraber illerine dönerler” dedi

Genç antrenör adayları Zonguldak’ı çok beğendiklerin söylediler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

halk oyunları zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM