“TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

“TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”
Bu içerik 2843 kez okundu.

SADIK KAR’DAN FATİH ÇAKIR’A SERT TEPKİ

“TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

 

Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın “Ereğli’nin il olmasını istiyoruz” şeklindeki açıklamasına çok sert tepki gösterdi.

Sadık kar, Fatih Çakır’ın, “Ereğli’nin il olmasını Ereğli adına hepimiz isteriz. Bugün Ereğli’de bir anket yapılsa herhalde en yüksek oyu alır. Bir yandan da büyük şehir olabilir. Bunun kazanımlarını hep birlikte değerlendireceğiz” şeklinde açıklamasını talihsizlik olarak gördüğünü söyledi:

Bu açıklamayı eleştiren Saadet Partisi İl başkanı Sadık Kar, “Zonguldak’la alakalı bu tür açıklamalar maalesef iktidar partisi tarafından devamlı yapılıyor. Yakın zamanda Karapınar için benzer bir açıklama yapıldı. Zonguldak’tan ayrılıp Bartın’a bağlanması konusunda bir görüş beyan etti akp’li bir milletvekili ve ondan sora kopan fırtınayı hepimiz biliyoruz. Ereğli içinde aynı şeyler uzun zamandan beri kulaktan kulağa dönüp duruyor. Ben tüm bu açıklamalar için söylediğim bir şey var. Söyleyecek sözü olmayanların sansasyonel haber üretmeler diye görüyorum. Biz Ereğli ilçe başkanından Ereğli’ni bir başka ile bağlanması veya Ereğli’nin il olması gibi biz söylemden öte Ereğli’ye yaptığı, yapacakları yatırımları konuşmasını, yaptıkları yatırımları konuşmasını isterdik. Eğer bunu yapmıyorlarsa bir şey yapmıyorlar demektir. Kendileri bir şey yapmadan insanlardan, halktan yeni sansasyonel haberler üreterek bir şeyler bekliyorlar. İnsanlara, topluma, kamuoyuna bir şeyler söylemek istiyorlar. Böylece gerçekten söylemeleri gereken, gerçekten anlatmaları gereken, gerçekten yapmaları gereken şeyi yapmadıklarını böylece gizliyorlar. Bu tür söylemleri ben talihsizlik olarak nitelendiriyorum. Böyle söylemlerle insanların karşısına çıkılması yalnız insanların gündemini boşa oyalayan bir sonuç doğurur. Artık iktidar partisindeki gerek tüm siyasi kadrolardaki insanların Zonguldak için yapacaklarını, yaptıklarını ve Zonguldak’ın işte 1 yıl sonrasını, 3 yıl sonrasını, 10 yıl sonrasını konuşur duruma gelmemiz gerekiyor. Maalesef böyle bir durumumuz yok. Maalesef buraya doğru gidiyoruz. Söyleyecek sözleri yok. İşte kamuoyunu oluşturmak veya kamuoyunu kendi istedikleri şekilde yönlendirebilmek, gündemi istedikle8ri şekilde dizayn edebilmek için bu yola başvuruyorlar. Buna da Zonguldak için talihsizlik olarak görüyoruz” dedi.

(HABER: ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri fatih çakır son dakika haberi sadık kar ereğli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM