Halk oyunları antrenör kursu açıldı

Halk oyunları  antrenör kursu açıldı
Bu içerik 2001 kez okundu.

Zonguldak’ta Halk Oyunları  Birinci Kademe Antrenör Kursu açıldı. 22 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında açılan kursa  40 antrenör adayı katılıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Halk Oyunları İl Temsilciliği tarafından antrenör kursu açıldı. 22 Mayıs’ta açılan ve 2 Haziran’da sona erecek olan kursa  Zonguldaklı adayların yanı sıra  Batman, Bayburt, Düzce, Ardahan ve Bartın gibi başka illerden 40 kursiyer katılıyor.

Kozlu Gençlik Merkezinde yapılan kursta Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim üyeleri  ders veriyor:

Halk oyunlarında yaşanan antrenör sıkıntısını aşmak için açtıkları kursa  il dışından da katılımın olmasından çok memnun kaldıklarını belirten Halk Oyunları İl Temsilcisi Orhan Yazıcı, şu bilgileri verdi,” 2017 yılı planlamamızda olan birinci kademe  antrenör kursunu açtık. Zonguldak’ta Halk oyunlarını yaşatmak ve yaygınlaştırmak adına  açtığımız kursa gençlerimiz yoğun ilgi gösterdi. Buradan  çıkacak olan genç antrenörlerimiz halk oyunlarını hem yeni nesil’e sevdirecek hem de yaşatılmasını sağlayacaktır.Kursumuz 22 Mayıs’ta  açıldı. 4 Haziran’da sona erecek.Bülent Ecevit Üniversitesi  öğretim üyeleri ders veriyor. Ben  kendilerine teşekkür ediyorum. Katılan antrenör adaylarımıza başarılar diliyorum, Şimdiden camianıza hayırlı olsun”

HABER: ERCAN AYGÜN

zonguldak haberleri halkoyunları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017