Lütfi Çavuş güven tazeledi (Videolu Haber)

Lütfi Çavuş güven tazeledi (Videolu Haber)
Bu içerik 1173 kez okundu.

Devrek- Gökçebey ve Köylerini kalkındırma Derneği’nin 28. Olağan Genel kurulu yapıldı.

Pazar günü GMİS Salonu’nda tek listeyle yapılan genel kurulda yapılan olağan genel kurulda mevcut Başkan Lütfi Çavuş güven tazeledi.

Kongreye Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, AK Parti İlçe Başkanı Metin Karaduman, Diyabetliler derneği Genel Başkanı Çetin Terzioğlu, Yurtkur İl Müdür Hayri Bulazar, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın danışmanı Murat Topçu ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Divan başkanlığını Muzaffer Kalaycıoğlu’nun yaptığı kongre şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde de söylene istiklal marşımız ile başladı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Devrek- Gökçebey ve Köylerini kalkındırma Derneği Başkanı Lütfi Çavuş, “1963 yılında kurulan Devrek-Gökçebey ve köyleri derneği olarak ilimizde 54 yıldır faaliyet sürdürmekteyiz. Sosyal ve ekonomik kalkınmışlık açısından ve ülkemizin sanayi kalkınmasında yıllarca lokomotif görevi üstlenen, sanayiye yön veren, istihdam merkezi olan Zonguldak bugünlerde en fazla işsizi bulunan, çalışandan çok emeklisi olan bir il olmuştur. Bağrından çıkardığı iki il ile birlikte artan işsizlik nedeniyle sürekli göç veren Zonguldak, nüfustaki gerileme nedeniyle siyasete yön veren. Ülke yönetiminde söz sahibi olan il olma özelliğinden çok uzaklaşmıştır. Gerek siyasi ve gerekse stk' lar açısından birlik ve bütünlük sağlayamayan Zonguldak sorunların çözümü konusunda da adeta aciz duruma düşmüştür. Tüm bunların ışığında Zonguldak. Ulaşımdan tarıma, sanayiden ekonomiye sosyalleşmeden kültürel yaşama kadar her konuda kaybeden ve geri giden il olmuştur. Bitirilemeyen yollar nedeniyle ulaşım tıkanma noktasına gelmiş, yapılamayan yatırımlar halkımızı sosyal patlama noktasına getirmiş durumdadır. Değerli konuklar. İlimizin içinde bulunduğu bu durumdan kurtarmanın tek bir yolu vardır. Oda sen-ben kavgasını bir kenara bırakmak. Siyasal çekişmelerden kurtulmak ve soyo-kültürel ayrımcılıktan uzaklaşarak, hep birlikte ortak hareket etmektir” dedi

SEMERCİ: DERNEĞE GEREKEN KATKIYI VERECEĞİM

Lütfi Çavuş’un konuşmasını ardından selamla Devrek belediye Bakanı Mustafa Semerci ve AK Parti İlçe Başkanı Metin Karaduman selamlama konuşmasını yaptılar.

Devrek Belediye Başkanı Semerci konuşmasında sivil toplum kuruluşlarını önemine değinerek, “Burada birbirinden değerli onur duyduğumuz daire müdürlerimiz var, sendika başkanlarımız var, değerli hemşehrilemi saygıyla hepinize sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Birlik ve beraberlik için kurulan gurbetteki hemşehrilerimizin sorunların giderme amacıyla bu derneği kuranlara ve kuruluşundan bugüne kadar yaşatanlara teşekkür ediyorum. Hayatta olmayanları da rahmetle anıyorum. Bende bu dernekte Rahmetli murat Ayanoğlu ile beraber iki dönem görev yaptık ve o zaman güzel işler yaptığımızı sanıyorum ve dernek binası bizim zamanında alınmıştı. Dernek yöneticileri, yönetimde bulunanlar özverili çalışmalarıyla maddi ve manevi katkılar vermişlerdir. Budan sora da seçilecek arkadaşlara da bu katkıyı vereceğim. Bizlere düşen görevde bu arkadaşlarımıza destek olmak. Yeni seçilen arkadaşlara ben tekrar başarılar dilmiyorum. Her zaman kendilerine destek olacağımı bilmelerini istiyorum” dedi

KARADUMAN: SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI VE DERNEKLERİ ÖNEMİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ

AK parti İl Başkanı Metin Karaduman ise konuşmasında şunları söyledi:

“Sivil toplum örgütlerini ve derneklerin önemini AK Parti hükümetleri ve AK Parti temsilcisi olarak bizler yakine sivil toplum kuruluşları ve dernekleri önemini çok iyi biliyoruz. Bölgemizin kalkınması, şehrimizin kalkınması ve ülkemizin kalkınmasında önder kuruluşlar olarak görüyoruz sivil toplum örgütlerini. Sivil toplum örgütleri özelikle hemşehri derneklerimizin kendi yöresini, kendi geleneklerini değişik bölgelerimizdeki bu temsili farklı şehirlerde göstererek, aktararak aynı zamanda da kendi üyeleriyle birlikte bu yöresel, geleneksel geleneklerimiz gelecek nesillere taşıması derneğe bakış açısını bir farklı. Hem bu yönden bakarken hemde şehrin gelişmesine destek veren derneklerimiz hakikaten bir şehrin kalkınmasında bir iktidar pa8tisinin gücü kadar etkisi olduğunu görüyorum ben. Devrek-Gökçebey Derneği’nin geçmişine baktığımız zaman köklü bir dernek olduğu ve ülkemizin ve şehrimizin geçmişten bu zaman kadar yaşadığı hem iyi günlerini hem kötü günlerini taşıyarak o köklü kuruluşu bugünlere kadar yaşadığı hem iyi günleri hem kötü günleri yaşayarak o köklü kuruluşu bugünlere kadar taşıdığını görmüş ve yaşamış oluyoruz. Bu anlamda derneğin kuruluşundan bu zaman kadar emeği geçen gerek başkan gerek yönetim kurul üyelerine, gerekse bu derneğe gönül vermiş üyelere teşekkür ediyorum ve rahmetli olanları da anıyorum. Maneviyatı yüksek bir aydayız. Hepimizin ve hepinizin ramazanı mübarek olsun. Yaptığımız dualar, kıldığımız namazlar kabul olsun. Derneğimizin kongresini hayırlara ve bil olması dileğiyle sizler teşekkür ediyor ve hayırlı günler diliyorum”

Kongrede yeni yönetim, denetleme ve onur kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Lütfi Çavuş, Yüksel Cin, Selahattin Akmeşe, Neşet Karaustaoğlu, Cevdet Cin, Mesut Dakal, Dahraman Bekçili,Yakup Marangoz, Vural Saraç, Ahmet Karaoğlu, Muhammet Ali Akarca, Kadir Alabaş, Hüseyin Horozoğlu, Cengiz Abalı, Mehmet Subaşı, Aziz Boz, Ersin Demir.

 

DENETLEME KURULU ÜYELERİ

1-Aydın Çevik

2-Muharrem Bükrü

3-Recep Çat Aklı

 

ONUR KURULU ÜYELERİ

1-Muharrem Akdemir

2-Ercan Gebeş

3-Kaya Arslan

4-Ali Danacı

5-Erol Mekik

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi lütfi çavuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM