LÖSEV’e yer sözü verdi

LÖSEV’e yer sözü verdi
Bu içerik 488 kez okundu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve LÖSEV Zonguldak İl Başkanlığı işbirliği ile Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nın bu yıl 16.cısı dolayısıyla ile organize edilen etkinlikler, renkli görüntülere sahne oldu. Başkan Uysal etkinlikte LÖSEV’e içerisinde yeşil alanları ve çocuk parkları da olan yer tahsisi edeceğini söyledi. 
Belediyenin LÖSEV temalı tişört şapka ve oyuncak dağıttığı etkinlikler, Çınaraltı mevkiinden başladı. Amfi Tiyatro’ya kadar yapılan kortej yürüyüşüne; Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sertan Ocakçı, LÖSEV Zonguldak İl Başkanı Tarkan Adik, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon Spor Taraftar Dernekleri, sivil toplum kuruluşları, siyasi partilerin temsilcileri ve bazı okullar, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları ile LÖSEV yöneticileri, üyeleri ve gönüllüleri katıldı.
Doktor olması nedeniyle lösemili çocuklara pozitif ayrımcılık tanıyacaklarını vurgulayan Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Biliyorsunuz ki lösemi; kız, erkek, din, dil, ırk ayırt etmeksizin her yıl binlerce çocuğu pençesine alıyor. Bizler, ilçemizdeki ve bölgemizdeki lösemili çocuklarımıza hak ettikleri özel ilgiyi vermek istiyoruz. Kansere karşı açtığımız savaşta hep birlikte yer alalım. Bu hastalığa yönelik bilinci bölgemize ve ilçemize yayarak, çocuklarımıza ve ailelerine moral sağlayalım. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nda sizlere bir müjde veriyorum. Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği Başkanı Tarkan Adik’in LÖSEV Zonguldak İl Başkanı olması dolayısıyla bizim de Ereğli halkı ve belediye olarak yanında olmamız gerekirdi. LÖSEV’e vereceğimiz yer hem yeşil, hem geniş hem de rahat olmalı dedik. Yöresel Evlerimiz’in yanındaki çocuk parkını LÖSEV’e verdik. İnşallah bayram hediyesi vereceğiz. Çocuklarımıza ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.
Başkan Uysal’ın yeri açıklamasına çok sevinen Tarkan Adik ve Lösev yöneticileri bu haberi duymaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Başkanım sizden Allah razı olsun” dediler.
Program Erdemir İlkokulu ana sınıfı çocuklarının folklor oyunları ile sona erdi.

ereğli hüseyin uysal lösev haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM