Çocuklar korunacak

Çocuklar korunacak
Bu içerik 587 kez okundu.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü, beraberinde İl Müdür Yardımcısı Gülizar Yılmaz’la birlikte Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Gülsüm Uğur’u makamında ziyaret etti.

GÜMRÜKÇÜ: İŞBİRLİĞİMİZ DEVAM EDECEKTİR

Ziyarette konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kemal Gümrükçü,  çocukların korunması adına işbirliğine önem verdiklerini belirterek, ”İşbirliği içerisinde çocuk şube polisimizle birlikte olumlu ve güzel çalışmalarımız oluyor ve bu nedenle hem size teşekkür etmek amacıyla sizi ziyaret etmeye geldik. Bu çalışmalarımızın birlikte daha güzel bir şekilde devam etmesi dileğiyle ziyaret etmek istedik. Her zaman desteğinizi alıyoruz zaten. Zonguldak’ta Sayın Valimizin talimatları ve destekleriyle birlikte emniyetle birlikte ortaklaşa yaptığımız çalışmalarla bu şekilde ittifak ve işbirliği ile güzel sonuçlar alıyoruz ve bu şekilde de işbirliğimiz devam edecektir” dedi.

UĞUR: ÇOCUKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Çocuk Şube Müdürü Gülsüm Uğur ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uğur, işbirliği içerisinde sokak çocuklarına, dilenen çocuklara, yuvada kalan çocuklara sahip çıkılması adına çalışma içerisinde olduklarını belirterek, “Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum ve hoş geldiniz. Zaten sizlerle işbirliği içerisinde başarılı şekilde neticeye ulaşabiliriz. Bizim sokak çocuklarımız, dilenen çocuklarımız, kurumda ki çocuklara bunlara sahip çıkmamız gerekiyor. İşbirliği içerisinde olunursa sonuca varılabilir. Tek başına bir sonuca varılamaz. Herkes taşın altına elini koyması gerekiyor. Bizlerden sonra görevimizi devralacak çocuklarımıza sahip çıkmak ve onların hayatlarında karşılaşacakları sorunlarla ilgili önlerini açabilmeliyiz. Bu bağlamda önümüzdeki günler içerisinde uygulanacak olan dilenci çocuklarımız, evden kaçan çocuklarımız, yuvada kalan çocuklarımız ve okullarda okuyan çocuklarımızla ilgili planlı programlı çalışmalarımız olacak. Diğer kurum yetkililerimizle de bu hassas konularda bizimle işbirliği içerisinde olurlarsa netice alabiliriz. Dolayısıyla burada ki en temel görevlerimiz eğitim kurumlarımız başta olmak üzere herkesi çocuklarımıza sahip çıkma konusunda göreve davet ediyorum ve dilenen çocuklarımıza para vererek sokakta sıcak paraya alıştırıp onlara aslında en büyük kötülüğü yapmış oluyoruz. Onların okuması topluma faydalı bir birey olması gerekir. Diğer taraftan yuvada bulunan veya sevgi evlerinde kalan çocuklarımızın çoğunun sorunu aile içerisinde gelişen olaylar, aileler kendi yaşadıkları olumsuzluklara çocuklarını dahil etmesinler. Bizim görevimiz bir sonraki nesli sağlıklı başarılı bireyler yetiştirmektir. Çocuklarımız sahip çıkalım” dedi.

 

YILMAZ: ÇOCUKLARI KORUNMASI VE GÜVENLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Gülizar Yılmaz’da, her çocuğun vazgeçilmez olduğunu belirterek, “Her çocuğun bir yeteneği bir bilgisi olduğunun biliyoruz. Her çocuk bizim için vazgeçilmezdir. O anlamda kurum ve kuruluşlarla çalışmalar yürütüyoruz ve sizin yeriniz ayrı. Çünkü burada onların korunması güvenliği, bu anlamda çok önemli. İşbirliği çok önemli ve buna önem veriyoruz. Tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği olmazsa zaten olmuyor. Bu gençlik spor il müdürlüğünden, Milli Eğitim’den, çocuk şubeden, emniyetten, sağlıktan bu anlamda işbirliği olmamı şart” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017