“Hamdi Ayan’ı milletvekili olarak görmek istiyoruz”

“Hamdi Ayan’ı milletvekili olarak görmek istiyoruz”
Bu içerik 2129 kez okundu.

 

TÜRKAV Şube Başkanı Mitat Bülent Bağcı, MHP İl başkanı Hamdi Ayan’ı ziyaret etti ve Ayan’ı artık milletvekili olarak görmek istediklerini söyledi.

 

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Zonguldak Şubesi Başkanı Mitat Bülent Bağcı, beraberinde şube yönetim kurul üyeleri;  Ergün Gedik ve Murat Karamık ile beraber geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen olağan genel kurulda yeniden güven tazeleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan’a kutlama ziyaretinde bulundular.

BAĞCI: KENDİSİNİ VEKİL OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Zonguldak Şubesi Başkanı Mitat Bülent Bağcı ziyarette yaptığı açıklamada artık kendisini Zonguldak milletvekili olarak görmek istediklerini söyledi. Bağcı, ““Sayın İl Başkanımız Hamdi Beye yeni seçilmesinden dolayı hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Başkanımızın Zonguldak ve ülke meselelerine ciddi manada hakim olduğunu ve kendisini vekil olarak görmek istediğimiz buradan beyan ediyorum. Ve Zonguldak meselelerinde bundan sonraki süreçte mecliste çözmezsi konusunda kendilerinden yardım talep ediyoruz Zonguldak olarak. Kendisinden Zonguldak adına milletvekili olması beklentimiz var. Zonguldak’ın geçmişini de geleceğini de görüşüyoruz” dedi.

 

AYAN: ZONGULDAK TBMM’DE TEMSİL EDİLMELİDİR

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’da, konuklarına ziyareti için teşekkür etti. Hamdi Ayan, Bağcı’nın milletvekili olarak görmek isteriz şeklindeki açıklamasını üzerine Hamdi Ayan, “Evet Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Sayın Başkanım bizim Türkiye Kamu-Sen Camiası içerisinde ta eskilere dayanan bir geçmişi vardır bize bağlıkları vardır. Bugün yönetimiyle birlikte bizlere bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunurken de tabi ki içinden geçen temennilerini ve duygularını da ifade etmiş oldu. Ben kedisine teşekkür ediyorum. Tabiî ki siyasilerin mutlaka bir hedefi vardır ama biz bu manada önceliğimiz bizim Zonguldak’tır. Gün geldiği zaman Türkav gibi önemli kuruluşlarımızın teşkilatımız içerisinde tabi ki söz hakkı tabiî ki vardır. O gün geldiğinde istişare yapılır ve en uygunu ne olacaksa mutlaka o ortaya çıkacaktır. Ama bizim bu kongrede yapmak istediğimiz öncelikle Zonguldak’ı ayağa kaldırmak istiyoruz. Bizim birinci önceliğimiz budur. Biz kongrede salonla sözleştik. Burası önemliydi. Yani öncelikle Zonguldak belediyesi’ni Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçmesi gerektiği, arkasından da yapılacak olan genel seçimlerde Milliyetçi hareket Partisi’ni Zonguldak’ta TBMM’de Zonguldak’ın temsil hakkı olmamsı gerektiğini ve bunma ihtiyaç olduğu hususunda salonda birbirimize söz verdik. Bunu beyanında da işte dediğim gibi arkadaşlarımız Türkav yöneticileriyle ilerleyen günlerde diğer yan kuruluşlarımızla istişareler yaparak bu sözleşmeni nasıl olacağın, nasıl bu sözümüzü yerine getirebileceğimiz ile ilgili kendi aramızda istişaremizi yapıyoruz” dedi.

 

ZONGULDAK BASININ ÇAĞRI..

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan Zonguldak basını çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Zonguldak basını bizler için önemi. Zonguldak basını bizim yapmış olduğumuz açıklamaları yorumsuz bir şekilde yayınlamaya devam eder ve yayınlayabilirse biz burada nihai hedefimize ulaşacağız. Bizim burada ki maksadımız şudur. Kongre öncesinde bizim, yani farklı söylemlerimiz, Yani Zonguldak’ı birleştiren söylemlerimiz farklı mecralara çekildiğinden dolayı söylüyorum. Bu manada da tabiî ki basınımızdan özelikle şunu rica ediyorum. Ayrıştıran sorular değil de birleştiren sorular gelmesi çok önemli bizim için. Burada basının çok büyük bir katkı olacağını düşünüyorum. Bu manada tekrar ben o kongre salonunda bizleri yalnız bırakmayan sivil toplum örgütlerin başkanları ve yöneticilerine, merkez muhtarlarımıza, yöresel derneklerimiz in başkan ve yöneticilerine, teşkilatımızın zaten tüm kademesi zaten oradaydı, en güzeli de Zonguldak halkını Milliyetçi Hareket Partisi bu kongrede ne söyleyecek, nasıl bir hedefleri var düşüncesiyle salona akın etmeleri bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Milliyetçi hareket Partisi’ni doğru yolda olduğunu, bu kongrede ki salon göstermiştir. Cenab-ı Allah’ın yardımıyla da arkadaşlarımızın da desteğiyle hedeflemiş olduğumuz öncelikle Zonguldak belediyesi ve arkasından da milletvekilleri çalışması önümüzdeki günler içerisinde kadro Hareketi olarak devam edecektir”

 

ZEKİ TOSUN’A TEŞEKÜR EDİYORUM

AK Parti İl başkanı zeki Tosun’un kongre sonrasında kendisini arayarak tebrik ettiğini belirten MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “Zeki Tosun’a teşekkür

Sağ olsun nezaketen aradı bizi tebrik etti. Biz kendisine teşekkür ediyoruz. Kendisi de olumlu ve yapıcı bir il başkanı. Zonguldak için önemli bir arkadaşımız. Her konuda diyalog içerisinde olduğumuz, Zonguldak meselelerini paylaştığımız bir arkadaşımız. Onlara da hayırlı olsun diyorum ben. Sayın Cumhurbaşkanı tekrar partisinin başına döndü. Kendileri de gittiler orada oylarını kullandılar ve kurucu genel başkanlarını tekrar genel başkan yaptılar. Bende kendilerine ve ülkemize hayırlar getirmesini dilmiyorum” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM