Güney’de esecekler

Güney’de  esecekler
Bu içerik 1450 kez okundu.

XX Melike Malkoç ve Doğukan Kilçioğlu Mersin’de piste çıkıyor

 

Liseler Arası Gençler Kız- Erkek  Atletizm  Şampiyonası   Mersin’de yapılacak. Bugün başlayacak olan müsabakalarda  Zonguldak’ı  Erdemir Anadolu Lisesi’nden  110 metrede Doğukan Kilcioğlu, Ticaret Lisesi’nden  100 ve 200 metrede Melike Malkoç temsil edecek. Sporcular  önceki gün son hazırlıklarını antrenörleri  Utku Duman nezaretinde yaptılar.

İki sporcusundan  derece beklediğini belirten Antrenör Utku Duman, yaptığı açıklamada şunları söyledi” Mersin’de yapılacak olan Liselerarası Türkiye Şampiyonası bizim için çok önemli. Hem Avrupa, hem de Dünya Liseler  Şampiyonası’na katılmak için Mersin’de yapılacak olan yarışlarda derece yapmamız şart. Melike Malkoç, Mersin’de birinci olursa  Dünya Liselerarası Şampiyona’ya katılmaya hak kazanacak.  Doğukan ise  Avrupa Liselerarası Şampiyonasına katılmak için mücadele edecekler. Ben ikisinden de umutluyum. İyi çalıştık. Melike’nin birinci olmasına kesin gözü ile bakıyorum. Doğukan’da en iyi  mücadelesini verecektir.

Melike aynı zamanda Kenya’da yapılacak olan Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda Ülkemizi temsil edecek.  O yarışmaya da en iyi şekilde  hazırlanmış olacağız.

TEK BAŞINA ŞAMPİYON OLDU

Malkoç’un formunun zirvesinde olduğunu belirten Duman, sözlerini şöyle sürdürdü” Melike Malkoç, geçen hafta Bursa’da yapılan  kulüplerarası müsabakalarda Fenerbahçe adına yarıştı. 4 branşta yapılan yarışmalarda Melike tek başına  Fenerbahçe’yi şampiyonluğa taşıdı diyebiliriz. Yarıştığı  4 branşta da birinci oldu. Bu yüzden kulübünden çok güzel  övgüler alıyor. Melike Malkoç’un, biliyorsunuz, yaşı küçük olduğu için yıldızlarda mücadele ediyor.  Ama 6-7 Haziran’da Ankara’da yapılacak olan Süper Lig yarışmalarında  Melike’yi büyükler kategorisinde koşturacaklarını söylüyorlar. Şu an için her şey güzel gidiyor.”

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM