KİLİMLİ’DE FENER ALAYI VE GENÇLİK KONSERİ DÜZENLENDİ (Videolu Haber)

KİLİMLİ’DE FENER ALAYI VE GENÇLİK KONSERİ DÜZENLENDİ (Videolu Haber)
Bu içerik 1176 kez okundu.

Zonguldak’ın Kilimli İlçesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98.yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Fener Alayı ve ardından da gençlik konseri düzenlendi.

Kilimli Güney Mahallesi’nden başlayan yürüyüş Başöğretmen Şükrü Yavuz Orta Okulu bardo takımını çaldığı marşlarla birlikte Cumhuriyet meydanında son buldu.

Yüzlerce öğrenci ellerinde dev Atatürk resimleri, Türk bayramı ve ellerinde meşalelerle Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdüler, bayram coşkusunu yaşadılar.

Kilimillilerde yürüyüşe katıldılar, coşkuya ortak oldular.

Fener alayına katılanlar arasında CHP Zonguldak Milletvekili Adayı ve Parti Okulu Zonguldak-Bartın Bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz’da vardı. Yavuzyılmaz ve yürüyüşe katılan çok sayıda vatandaşta yaptıkları açıklamada fener alayına katılmaktan çok memnu olduğunu ve Cumhuriyeti sonuna kadar sahip çıkacaklarını söylediler.

Cumhuriyet Meydanı’nda biten yürüyüş sonrasında ise Kilimli Gençlik merkezi’nin müzik grupları tarafından gençlik konseri düzenlendi. Genç müzisyenler ve genç solistler birbirinden güzel şarkılar söyleyerek kalabalığı coşturdular.

Kilimli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Önder Keskin, 19 Mayıs coşkusunu yaşadıklarını belirterek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı’nı kutladığını söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi kilmli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM