Hamdi Ayan Güven tazeledi (Videolu Haber)

Hamdi Ayan güven tazeledi

Hamdi Ayan Güven tazeledi (Videolu Haber)
Bu içerik 1402 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin 12. olağan genel kurulu pazar günü yapıldı.

Zonguldak Camlı Köşk de gerçekleştirilen kongreye partililer yoğun ilgi gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Milliyetçi Hareket Partisi eski Zonguldak milletvekili eski Enerji Bakanı Zeki Çakan, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, MHP il, ilçe ve belde başkan ve yöneticileri ile delegeler katıldı.

Kongrede Divan başkanlığını Erkan Haberal yaptı.

HABERAL: MHP KOLEKTİF VİCDANIN SİYASETE YANSIMASI, MİLLİ VİCDANIN POLİTİKADA Kİ KARŞILIĞIDIR

Erkan Haberal ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin mesajını okudu ve ardından yaptığı konuşmada MHP'nin halkın şuurunu ve vicdanımı temsil ettiğini belirterek şunları söyledi:

“MHP aleyhtarlığının halen dolu dizgin sürdürülmesinin bir başka sebebi de MHP’nin müstakbel rolünü engellemektir. Çünkü referandumun Evet’le sonuçlanmasıyla iş bitmemiştir. TBMM’de uyum yasalarının çıkarılması ve ilk etapta 7 ayrı kanunda 144 maddenin değiştirilmesi gerekmektedir. Yani meclisi uzun ve yorucu b.ir mesai saate beklemektedir, İktidar partisi uyum yasalarını geniş bir mutabakatla çıkarma kararındadır. TBMM’nin sağlıklı işleyişi yasamla görevini bilhakkın yerine getirmesi açısından MHP uyum sürecinde de başrol üstelenecektir. 201p’da yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminde yine dengeleri değiştirecek; tayin edecek olan partinin MHP olması, ‘Hayır’cı cepheyi kara kara düşündürmektedir. Bu ceple MHP’nin 2019’da oynayacağı rolü görmektedir ve şimdiden engellemeye çalışmanın yoları aranmaktadır. Ancak bu çabalar neticesiz kalmaya mahkumdur. Çünkü Türkiye’de 48 yılık bir siyasi hareket olarak MHP, çoğunluk partisi olmamasına rağmen siyasetin dominant aktörüdür. MHP kolektif vicdanın siyasete yansıması, milli vicdanın politikada ki karşılığıdır”

HABERAL: MHP’NEN VERDİĞİ DESTEK AKP’YE DEĞİL TÜRKİYE’YEDİR

Anayasa değişikliğinde desteği AKP’ye değil Türkiye’ye verdiklerini belirten Erkan Haberal, şöyle devam etti:

“Anayasa değişikliği ve referandum sürecinde MHP AKP hükümetine destek vermekle, payanda olmakla suçlanmıştır. Gerçek şu ki MHP’nin verdiği destek Türkiye’yedir., Türkiye’nin geleceğinedir. MHP’nin verdiği destek Türk milletini dirliğini muhafazaya yöneliktir. Türkiye terörizmin kaynı saldırılarına uğrarken devleti yönetenlerle demokratik yolardan iktidara gelenlerle kavga etmek siyasi tartışma ve çekişmelerle düşmanın iyini kolaylaştırmak kendini inkardır. Milletimize haksızlıktır. MHP’nin hamlesi ile halk oyuna götürülen bu kabul edilen anayasa değişikliği sayesinde müstevlilerin uluslar arası kurumları koçbaşı gibi kullanarak girebileceği kapı, milli iradeden ibaret çelik bir sürgü ile kapanmıştır. Unutulmamalıdır ki Anayasa değişikliği HDP ile yapılsaydı Türkiye bölünürdü. Federatif yapıyı esas alan bir başkanlık sitem gelir, bölücü terör örgütü de istediğini almış olurdu. MHP böylece bir ihtimali tamamen ortadan kaldıran bir süreci başlatmış, hatta sonlandırmıştır. Ayrı AK Parti ile MHP’nin ittifakı, milli mutabakata duyulan ihtiyacın neticesidir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli MHP ve Milliyetçi-Ülkücük hareketin siyaset sahnesinde figürasyon olarak değil bizzat oyun kurucu olarak yer almasını sağlamıştır. Fırat Kalkanı Harekatı nasıl Türkiye’ni elini güçlendirmiş ve bölgede ki satrançta masaya oturtmuşsa, Devlet Bahçeli hamlesiyle partisini ve camiasını Türk siyasetinin baş aktörü konumuna getirilmiştir.

HABERAL: MİLETİN KARARINA SAYĞI DUYULSUN

16 Nisan’da milletin karar verdiğini belirten MHP Ankara Millyetvekili Erkan Haberal, “16 Nisan’da ki referandumda kararı milet vermiştir. Milletin kararına saygı duyulmalıdır. Oy oranların ne olduğu değil sonucun ne olduğu önemlidir. AKP ve MHP ortak hedefe ulaşmıştır. Milletimiz anayasa değişikliğine yüzde 51.4’le evet demiştir. Gerisi lafügüzaftır. Referandum sonuçlarına bakarak MHP’ye başarısızlık atfetmek maksatlıdır. Bundan kalıcı hasar oy kaybı gibi yorumlar çıkarmak hem milli mutabakattan ve milli projelerin hayata geçmesinden duyulan rahatsızlığın, hem de kripto MHP düşmanlığının tezahürüdür. Bunlar MHP’nin başarısını gölgelemek., örtmek ve elde ettiği referandum başarımsının hıncını çıkarmak isteyenlerin ortaya attığı temelsiz tezlerdir.Çünkü sürecin mimarı, hazırlayıcısı MHP olmuştur. Halk oyuna gidilmesinin önünü de MHP açmıştır. Halkın yeterli demokratik çoğunluğu da evet oyu vermiştir., Demek ki MHP amacına uylaşmıştır., Buna rağmen MHP’yi referandumda başarısız göstermek zeytinyağının sirke, pekmezin katran olduğunu iddia etmektir. Tarih devlet Bahçeli’yi, Türkiye’nin ve Türk milletinin kadrinde hayati roller üstlenmiş bir siyasi lider olarak yazacaktır” diye konuştu.

ZEKİ ÇAKAN: TÜRKİYE’Nİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NE İHTİYACI VAR

Erkan Haberal’ın ardından kürsüye çıkarak konuşma yapan eski enerji bakın ve eski Zonguldak milletvekili Zeki Çakan’da Milliyetçi hareket Partisi’ne Türkiye’ni ihtiyacı olduğunu beirterek şunları söyledi:

“Fiilen 25.dönemde TBMM’de 28 saat 46 dakika çalışma yaptık. Bu süre içerisinde Zonguldak’ımızda ilgili gerek araştıra önergesi gerek soruşturma önergesi, gerek sözlü, gerek yazılı soru önergeleri vererek T BMM gündeminde ele alınmasını selamlamak amacıyla bana güvenen tüm arkadaşlarımızın güveni sarsmadan elimden gelen gayreti sarf ettim. Aynı heyecanla 1 Kasım seçimlerine girdik, seçmek ne kadar evla ise seçilmemek te aynı şekilde evladır, geçerlidir. Ama benim en fazla gurur ve onur duyduğum hareket başta il başkanım olmak üzere tüm ilçe başkanımız, tüm arkadaşlarımız, tüm gönüldaşlarımız, tüm ülküdaşlarımız özelikle bayan kolları başkanımız olmak üzere tüm partililerimiz elinden gelen tüm gayreti göstermiştir. Ben fazla zamanınızı almayacağım ama bir tek şey söyleyeceğim. Bakın milletvekilimiz çok güzel anlattı. Bugün içinde bulunduğumuz ortamda Milliyetçi Hareket Patisi’ne ülkemizin geleceği ve bekası için her zamankinden çok daha gazla ihtiyacı vardır. Bu düşüncelerle Zonguldak’ımıza da dirlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, özellikle genel başkanımıza ve genel merkeze layık bir şekilde bugüne kadar hareket edildi ve bundan sonra da hareket edileceği kanaatindeyim. Bu düşüncelerle geçmişte emeği geçen, bizimle beraber canın dişine takan ilçe başkanlarımıza, yeni seçilen ilçe başkanlarımıza ve seçilmeyen ilçe başkanlarıma, ülküdaşlarımıza ve tüm partililere huzurla8ıızda bir kez daha teşekkür ediyorum”

HAMDİ AYAN: 2019’DA BELEDİYE ZONGULDAK BAŞKANLIĞINI KAZANMAYA VE ZONGULDAK’TAN MİLLETVEKİLİ ÇIKARMAYA SÖZ VERİYORUM

Kongrede son olarak konuşyma yapan Milliyetçi hareket Partisi Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, 2019 seçimlerinde Zonguldak belediye Başkanalğı’nıo kazanmaya ve Zonguldak’tan milletvekili çıkarmaya söz verdiklerini söyledi.

Kendisine destek olan delegelere teşekkür eden Hamdi Ayan şunları konuştu:

“Bugün tekrar aranızda olmanın mutluluğunu ve şerefini yaşıyorum. 3’üncü dönem için sizin oylarınıza talibim. Bugün gördüğüm kadarıyla 3’üncü dönem de il başkanlığı yolunda yine değerli dava arkadaşlarım bana ve ekibimize güvenerek herhangi bir aday çıkarmamış ve çıkarma yolunda bulunmamıştır. Bundan dolayı hepinize şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. Söz konusu vatansa gerisi elbette ki bizler için teferruattır. 15 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı döneminde 81 vilayet içerisinde en fazla göçü veren sosyo ekonomik ,siyasi, kültürel olarak Zonguldak’ımız bir çöküş yaşamaktadır. Bunun yanı sıra yerelde siyaset yapan ve yerelde iktidar olmayı başaran Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyecilik anlayışında Zonguldak’ımızın hali ortadadır. Biz bunları kongre salonlarında, basın açıklamalarında ve yapmış olduğumuz toplantılarda dile getirmek zorundayız. Bu şehir bizi şahsiyetlendirmiştir. Bu şehir bizi adam etmiştir. Bizler bu şehirde ekmeğimizi bulmuş evlat yetiştirmişizdir. Bu şehre karşı bizlerin sorumluluğu vardır. Bugün bu salon bir tarih yazıyor. Nasip olur da seçilirsem sizlerle birlikte bugün bir söz vermek istiyorum. Zonguldak Belediyesini alacağız ve ilk yapılacak seçimlerde tekrar milletvekili çıkaracağız. Bu 3’üncü dönem İl Başkanlığı benim ustalık dönemim olacaktır. Hizmet ettiğim Türkiye Taş Kömürü Kurumu’ndan 14 Temmuz’da emekli oluyorum. Hem çalışıp hem siyaset yaparken performansımın yüzde 40’yla bugünlere geldim. Hem Zonguldak’ın, hem teşkilatın hem de genel başkanın takdirini kazanan bir il başkanı olarak karşınızdayım. Bundan sonraki dönemde Zonguldak Belediyesi başta olmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi iktidara gelmiştir. Siyasi tecrübem bunu gösteriyor. Bizler bu ülkeyi karşılıksız sevdik. Hiçbir çıkar, hiçbir menfaat beklemeden bugünlere geldik. Bu bakımdan bizlerden umut ve çözüm bekleyen bir Zonguldak var. Bizleri yalnız bırakmayan dava arkadaşlarıma, bizlere görev verecek olan delegelerimize, Zonguldaklı hemşerilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Kongremiz başta Zonguldak’ımıza hayırlar getirsin. Hepinizi seviyorum. Hepiniz benim dava arkadaşlarımızsınız. Hiçbirinizle husumetim yok, hiçbirinize şahsi kırgınlığım olmamıştır, olmayacaktır. Bu teşkilatları tekrar toparlayacağım. Zonguldak’a ve Ankara’ya uygun bir teşkilat ve milliyetçi ülkücü hareket yaratacağıma söz veriyorum.

İLÇE BAŞKANLARI HAMDİ AYAN7I KUTLADILAR

600 delegenin olduğu kongrede Hamdi Ayan yeniden Güven taze dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Kilimli İlçe başkanı Serdar Yaralı Devrek ilçe Başkanı Erol Kaptan, Kozlu ilçe Başkanı Murat Gülseren veya Gökçebey ilçe başkanı Tuna Çapçı yaptıkları açıklamalarda Hamdi Ayan kutladıklarını ve tebrik ettiklerini ifade ettiler.

Kongre yapılan oy kullanma işlemi ile birlikte tamamlandı.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ ZONGULDAK İL YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

BAŞKAN:  Hamdi AYAN

1-Orhan KORKMAZ

2-Ömer AY

3-Okan DOĞRAMACI

4-Metinz SOYDAŞ

5-Hasan KARA

6-Varol DEMİRKÖSE

7-Recep KOCABACAK

8-İlyas ALTUN

9-Mustafa KAPLAN

10-Uğur YALÇIN

11-Kaya KARATEPE

12-Mehmet NART

13-Hüseyin EDEBAL

14-Bilge KESKİN

15-Kadir KANDEMİR

16-Soner MICIK

17Haldun ÇAKAN

18-Sadettin  GÖREN

19-Kadir ABASIZ

20-Nurullah UZUN

21-Süleyman ER BAY

22-Saruhan  ÇINAR

23-Ertuğrul  ATABAY

24-Muharrem ARSLAN

25-Mücahit  ŞAHİN

26- Yaşar AKSU

27-Gündüz TORLAK

28-Hakkı AYVACiK

29-Cevdet BALÇIK

30-Sevda DEMİR

31-Resmiye DENİZER

32-Nurten AYAN

33-Muharrem EROL

34-Özlem GİRGİN

35-Ahmet ÖZKAN

36-Recep ÜNLÜ

37-Ercan ALACA

38-Oğuzhan YILDIRIM

39-Murat GÜNGÖR

40-Celal DEMİRCİLER

41-Murat KINAY

42-Aydın YILMAZ

43-Cengiz ÇITKIRAN

45-Orhan ÜSTÜN

46-İhsan PINAR

47-Kürşat BAŞAR

48-Tuncay KAHVECİ

(HABER-ERCAN DEMİR)

mhp hamdi ayan zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 22 EKİM 2017
ANA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017
ARA HABER 22 EKİM 2017