Facianın ardından acı dram çıktı,herkesi ağlattı...

Facianın ardından acı dram çıktı,herkesi ağlattı...
Bu içerik 6669 kez okundu.

 

"EMEKLİLİĞİ BEKLERKEN,CENAZESİ GELDİ"

Antalya’nın Kemer ilçesine bağlı Ovacık Mahallesi’nde bir kömür madeninde metan gazı sıkışması sonucu Zonguldaklı işçiler Levent Korkmaz  ve Esen Çavuş hayatını kaybetmişti.İşçilerden Levent Korkmaz, emekli olabilmek ve çocuklarını büyütebilmek için yerin metrelerce altına inerek evini geçindirmeye çalışıyordu. Kiraladıkları evde ailesini rahat ettirebilmek için çabalayan Korkmaz, uyku kabusu teşhisi konulan 3 yaşındaki kızı Ecrin'in doğum gününü kutlayacaktı. Korkmaz, emeklilik hayali kurduğu madende hayatını kaybetti.2005 yılında özel bir işletmede madenci olarak işe başlayan Korkmaz, 10 yıl boyunca çalıştı. Ancak işten çıkartılınca başka bir madende işe başladı. Bu kez maaşını alamayınca işyeri sahibi "Mal varlığım yok, para ödeyemem" yazılı bir kağıt gönderdi. İki ay çalışabildiği madenden ayrılıp kaçak olarak işletilen madenlerde çalışarak evine ekmek götürmeye çalıştı. Eşine "Bir sene çalışıp emekli olacağım. Bir daha da madene girmeyeceğim" diyen Korkmaz, Antalya'daki özel bir maden ocağında işe başladı.Levent Korkmaz, emekliliğine bir yıl kaldığını söylediği eşine sürpriz hazırlığı yapıyordu. 2 ay sonra emekli olup Ramazan Bayramı'nda dönme planı yapan Korkmaz'ın cenazesi geldi.

 

"BİLSEYDİM EŞİMİ GÖNDERMEZDİM"

 39 yaşındaki eşi Nurten Korkmaz, "Emekliliğini doldurmuş haberim yoktu. Bilseydim eşimi göndermezdim" diye gözyaşı döktü.  Korkmaz, eşinin ölümle yaşam arasında ekmek parası kazandığı 12 yılını  gözyaşlarıyla anlattı.
 

"HEP ÇOCUKLAR İÇİN YAŞADIK"

En küçük kızı olan 3 yaşında Ercin Korkmaz’ın doğuştan kalbinde delik ve üfürme olduğunu anlatan Nurten Korkmaz, sıklıkla Ankara’ya tedaviye gittiklerini belirtti.

"EMEKLİLİK SÜRPRİZİ NASİP OLMADI"

Kardeşinin ailesine emeklilik sürpriz yapmak istediğini anlatan ağabeyi Bülent Korkmaz, “Kardeşimin emekliliğine az bir süre kalmıştı. Emekliliğini de yaşayamadı. Bizde göremedik"de

Maden faciasından dram çıktı son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI