Rölyef ve Ahşap boyama sergisi açıldı

Rölyef ve Ahşap boyama sergisi açıldı
Bu içerik 2673 kez okundu.

Zonguldak’ta 3 boyutlu şekillendirme ve Ahşap boyama sergisi açıldı.

Fatih Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu’na bağlı Tepebaşı Mahallesi’nde Binnur Cen’in kurs öğretmenliğinde eğitim gören kursiyerler tarafından üretilen üç boyutlu tablolar ile ahşap boyama eserleri sergileniyor.

Kurs Öğretmeni Binnur Cin, kursiyerlerin elem emeği göz nuru eserlerini sergilemekten büyük bir mutluk duyduklarını söyledi.

Binnur Cin, “Sergimiz Tepebaşı Mahallesi Esinevler’de kursumuz faaliyet gösterdik bu sene, Üçüncü yılımızdı. Üç boyutlu kağıt rölyef çalışmasıydı ve ahşap boyama olarak çalıştık. Bugün açılışımız vardı. Bir grubumuz daha var sitede onun açılışı da Salı günü. Halkımızın bu tarz kurslara isteği var, talebi v ar ve kurslarımızın çok dinlendirici ve eğitici oldukların söylüyorlar. Hepsi bu konuda hem fikir. Aynı zamanda istihdamda yaratıyoruz. Bazen yaptığımız eserleri kursiyerlerimiz satıp aile bütçesine katkıda bulunabiliyorlar ve bu tarz kurslarımızın devam etmesini istiyoruz. Rica ediyoruz. 23 kursiyerimiz tepebaşında var 25 kursiyerimiz ise site gurusunda var. Bu sergimiz 3 günü diğer sergimiz de 3 gün olmak üzere tatilleri saymaz isek 6 gün bir sergimiz var.” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

sergi haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017