“19 Mayıs ruhu Türk milletinin doğruluşudur”

“19 Mayıs ruhu Türk milletinin doğruluşudur”
Bu içerik 1080 kez okundu.

MHP Kilimli ilçe başkanı Serdar Yaralı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.
Yaralı, “19 Mayıs 1919, aziz vatanımızın işgal ve istilaya uğradığı bir dönemde milliyetçi kahramanların her türlü imkânsızlık içinde, sadece büyük Türk milletinin asaletinden doğan manevi kudretine inanarak mücadeleyi başlattıkları günün adıdır.
1919 tarihinde ülkemizin içinde bulunduğu durumun bir kader olmadığını haykırarak "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Atatürk, Samsun'dan başlayarak tüm Anadolu’ya ve insanlarımıza yansıyan ve yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmışlardı.
Umutların tükenip teslimiyet ve aczin kural haline geldiği bir zamanda; Türk milletinin birlik ve dayanışma ruhu milliyetçi şuurlarda harekete geçerek bağımsızlık meşalesini yakmış; işgal ve esaret kesin bir şekilde reddedilmiştir. 
19 Mayıs ruhu, zedelenen, aşağılanan milli onurun dirilişidir. 19 Mayıs ruhu Türk milletinin doğruluşudur. 19 Mayıs ruhu, teslimiyetçi, tavizkâr ve kişiliksiz yönetimlere karşı milli devletin doğuşudur. Bu gerçeği göremeyerek ülkeyi içeriden çürütmeye çalışanlar hak ettikleri akıbete uğramaktan kurtulamamışlardır.
En az dün kadar bugün de lazım olan 19 Mayıs 1919 ruhunun gençliğe kazandırılması milli geleceğimiz açısından hayati derecede önemlidir.
Geleceğimiz, ancak vatan ve millet sevgisini taşıyan, yüksek ülküleri hedeflemiş bir gençliğin yetişmesi ile güvence altında olabilir. Bu bayram gününün gençliğe armağan edilmiş olmasının da anlamı budur.
Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı bu çok anlamlı günün yıldönümünde, büyük Türk milletinin ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin bayramını kutluyorum.
Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle anıyorum.”
(HABER ERCAN DEMİR)

serdar yaralı mhp zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017