ZONGULDAK’ VALİLİĞİ’NDE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

ZONGULDAK’ VALİLİĞİ’NDE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI VALİ KABAN, ZONGULDAK SANAT VAKFI DÜN İTİBARİYLE KURULDU” DEDİ

ZONGULDAK’ VALİLİĞİ’NDE FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Bu içerik 1602 kez okundu.

Zonguldak valiliği’nde fotoğraf sergisi törenle açıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Zonguldak valiliği’nin Zonguldak Fotoğraf Derneği işbirliğinde düzenlediği Bahar Bahar Zonguldak isimli fotoğraf yarışması sonuçlanırken, yarışmaya katılan tüm eserler ve yarışmada dereceye alan fotoğlarlar Zonguldak valiliği içersinde sergilendi.

Sergin açılışına Vali Ali kaban, belediye Başkanı muharrem Akdemir, Rektör Mahmut Özer, TTK Genel müdür Kazım Erdooğlu,. TSO Başkanı metin demir, Orman Bölge müdürü Ahmet Sırır Beşel ile çok sayıda odaire müdürü ve davetli topluğu katıldı.

Sergideki fotoğraflar hakkında Zonguldak Fotoğraf Derneği Başkanı Kerem Öztürk  Vali Ali kaban’a fotoğraflar hakkında genel bilgi verdi.

Sergiyi Vali Ali Kaban ve beraberindekiler ilgiyle gezdiler. Fotoğrafları incelediler.

Ardından yarışmada dereceye girenlere ödüllerini Vali Ali Kaban, belediye Başkanı Muharrem Akdemir, TTK Genel müdür Kazım Eroğlu ve Rektör Mahmut Özer verdiler ve hep birlikte toplu hatıra fotoğrafı çektirdiler.

ZONGULDAK SANAT VAKFI DÜN İTİBARİYLE KURULDU VE BELGELERİ MAHKEMEYE İLETİLDİ

Vali Ali Kaban yaptığı açıklamada, sanatsal olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak şunları söyledi.

“Zonguldak’ta Türkiye çapında daha önce yarışma yapılmadı. İki yarışma yapılmış oldu. Öncelikle 23 Nisan’la İlgili Gökgöl ve Zonguldak konseptiyle Zonguldak’ın merdivenler kenti olduğunu vurgulayan bir çalışma yaptılar. Bunu yetiştirilmesi mümkün olmayan bir sürede yetiştirdiler. Onun da açılışını inşallah A Tipi’nde yapacağız. A Tipi’ni devraldık. Sayın Genel Müdürüm çok hızlı başladılar. Bu konuda ki TTK’nin katkıları hayatın içinde her yerde görülecek. Özellikle sanat alanında ki çalışmalara, desteklerin bundan sonra daha fazla olacağına inanıyorum. A Tipi bundan sonra bir sanat evi olarak kullanılmaya başlanacak. A Tipi’nin bundan sonra sanatla ilgili konuk ağırlayacak bir merkez olacağını ifade etmek istiyorum. Bu anlamda katkılarından dolayı TTK’ye ve Genel Müdürümüze şahsında teşekkürü borç biliyorum. Sayı rektörümüzde sanat anlamında bugüne kadar çok destek verdiler. Rumbaki Konağıyla ilgili gelişmeler devam ediyor. Zonguldak Sanat Vakfı dün itibariyle kuruldu ve belgeleri mahkemeye iletildi. Kısa bir sürede onu da bitirip Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne başvurumuzu yaparak Sanat Vakfı ile Rumbaki Konağı’nı da birleştirdiğimiz taktirde Modern Sanatlar Müzesi alanında ki çalışmamız hızla devam etmiş olacak. 23 Nisan ile ilgili çalışma süre kısıtlı olduğu için biraz sessizce bitti. Dedik ki anlamlı olsun 19 Mayıs’a da bir yarışma yerleştirelim. Onu adı da “Bahar Bahar Zonguldak” oldu. Harika fotoğraflar çıktı. 1 Mayıs’ta bir yıl sürecek olan yarışmamız başladı.  1 Mayıs 2017’de başlayıp 1 Mayıs 2018 de bitecek olan 12 Mevsim 12 Zonguldak isimli yarışma devam ediyor”.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri son dakika ali kaban
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017