EROĞLU: BİZ BİR AİLEYİZ

EROĞLU: BİZ BİR AİLEYİZ
Bu içerik 453 kez okundu.

30 işçinin öldüğü maden faciasının 7. yıl dönümü

Madende ölen işçiler dualarla anıldı

Karadon’da 7 yıl önce Karadon’da faciada şehit olan 30 maden işçisi dualarla anıldı. Anma töreninde konuşan TTK Genele Müdürü Kazım Eroğlu madencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Biz bir aileyiz” derken GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci’de, “Bizler sizlerin en iyi şekilde çalışarak, emniyetli şekilde yer üstüne çıkmanızı sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

 

Zonguldak'ta 17 Mayıs 2010 günü meydana gelen maden faciasında ölen 30 maden işçisi, olayın meydana geldiği TTK Karadon Müessesesi'nde dualarla anıldı.

17 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessesesi -540 kodundaki maden ocağında grizu patlaması sonucunda 30 maden işçisi yaşamını yitirmişti. Facianın 7. yıl dönümünde ölen maden işçileri kuyu başında dualarla anıldı. Programa TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, TTk Genel müdür kazım Eroğlu, TTK genel müdür yardımcıları, müessese idaresi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile belediye başkanları katıldı.

DEMİRCİ: BİZLER SİZLERİN EN İYİ ŞEKİLDE ÇALIŞARAK, EMNİYETLİ ŞEKİLDE YER ÜSTÜNE ÇIKMANIZI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Anma töreninde konuşan GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, "7 sene önce burada kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anıyoruz. Bir acı haber daha geldi. Antalya'da iki Zonguldaklı kardeşimizi maalesef dün akşam şehit verdik. Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bizler sizlerin en iyi şekilde çalışarak, emniyetli şekilde yer üstüne çıkmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Genel müdürüm bu konuda çok hassas davranıyor" dedi

EROĞLU: BİZ BİR AİLEYİZ

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu da "Türkiye madenciliğinin geçirdiği bir travmanın yıl dönümündeyiz. Bu olayda vefat edenlerin olanların hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum. Aynı eksende madencilik sektöründe şehit olan tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Biz bir aileyiz. Burası bizim evimiz. Evimizi en iyi şekilde nasıl devam ettirmemiz gerekiyorsa, bu süreci de hep birlikte devam ettireceğiz. Burada masanın o tarafı, masanın bu tarafı gibi bir ayrımı kesinlikle kabul etmiyorum. 6331 sayılı yasa bu anlamda bize işverene, işveren vekillerine karşılıklı hepimize çok güzel alanlar açtı. Bu anlamda da kurumumuz çok iyi şeyler yaptı. Yine de yapmaya devam ediyor. Bir başka önemli şey daha getirdi. Kazalanmış olan arkadaşımızın işe başlama sürecinde mutlaka kaza servisi ve kendi birim amiriyle beraberce değerlendirilmesinden sonra işe başlaması şartını getirdi. Bu süreci de hep birlikte bizim değerlendirmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Kur’an-ı Kerim’in okunmasının ardından yapılan dualarla sona eren programda maden işçilerine mevlit şekeri ikram edildi.

Gündüz vardiyasında işe gidecek olan madenciler, madenin yolunu tuttu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR