İl Genel Meclisi yol atağına başlıyor

İl Genel Meclisi yol atağına başlıyor
Bu içerik 724 kez okundu.

 

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Zonguldak İl Genel Meclisi başkanı Necdet Karaveli, “Kalkınma Bakanlığı’ndaki ikinci dilim KÖYDES ödeneğinde ki para geldikten sonra bizim sıcak asfalt konusunda ana grup yollarında yapacağımız büyük hizmetler olacak. Bu inşallah 20 yıl, 30 yılın yollarını yapacağız diye inanıyorum” dedi.

ALT YAPYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Alt yapayı büyük bir önem verdiklerini belirten Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “Bir yandan da bizim her zaman söylediğimiz bir şey var. Yolu alt yapısıyla yapmamız gerekir diye söylüyoruz. Hakikaten bu çok önemli. Bizim bölgemiz yağmuru çok alan bir bölge. Zaman zaman heyelanlı bölgeleri de çok fazla. Biz şu anda özellikle merkez ilçede de yazın asfalt yapacağız yoların kanal çalışmalarını da başlattık. İnşallah bu tip çalışmalar bölgemizde örnek teşkil edecek. Biz hakikaten yolu kanalıyla, alt yapısıyla yaptığımızda standart olarak daha iyi yolara kavuşacağız. Bununda çalışmasın başlattık. Örnek çalışma yaptığımız yereri daha sonra sizlere inşallah daha iyi anlatacağız. Orada işler biraz daha ilerledikten sonra ya da gidip bakacağız değerli basınımız ile beraber.” Dedi

SU DAPOLARI KALEBODUR KAPLANACAK

İl GĞenelminde bulunan su depolarını içinin kalebodurla kaplanacağını belirten Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “Bir yandan da bizim için önemi olan bir durum. Özellikle su depolarının fayans kaplamaları. Zannedersem haziran veya Temmuz aylarına kadar bizim bölgemizde. İlimizde kalebodur yapılmayan su deposu kalmayacak” şeklinde konuştu.

KLOR MAKİNESİ ALIYORUZ

Karaveli bir yandan da klor makineleri olmayan yerlerdeki temin konusunda ilçelerin çalışmalarını yaptığını belirterek, “O anlamda biz insanlarımız hakikatende sağlıklı su içmesinden yanayız ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

200 BİN METREKARE PARKE İHALESİ YAPACAĞIZ

Bu sene 200 bin metrekare parki ihalesi yapacaklarını be.irten Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “İlçeler kısmen değişik zamanlarda parke ihalelerine yapıyor. Tahminime göre bu yıl biz yaklaşık olarak 200 bin metrekare parkeyi de bölgemizde dağıtmış olacağız” diye konuştu.

ZATİH KAPLAMALAR BAYŞLIYOR

Alt yapısı yapılmış yoları satih kaplamalıra başlayacaklarını belirten Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, “Dediğim gibi en önemli olan şey KÖYDES Kalkınma Bakanlığı’ndan gelecek ikicin dilim parayla yapacağımız sıcak asfaltlar.Bir yandan da geçen yıldan alt yapısı yapılmış yolarımız var, Devrek bölgesinde., Ereğli bölgesinde. Bir yandan da diğer ilçeler de alt yapıyı hazırlıyorlar.  O anlamda da satih kaplama çalışmalarımız zannedersem Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarına kadar yaymış olacağız. Bu anlamda bir sıkıntımız olmayacaktır diye düşünüyorum. Aynı zamanda da bir yandan alt yapı çalışmaları da işte değişik yerlerde. kanalizasyon boru projesi oldan yerlere kanalizasyon borusu, içme suyu teminlerinden sonra onlarda başlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

ÇÖP İÇİN TAKVİYE ARAÇLAR SATIN ALINDI

Köylerde cöp toplama için takviye araç satın alındığını belirten ve bu sene çöp toplamda sıkıtı yaşamak istemediklerini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli şunları söyledi:

“Köylerimizden çöp toplanması amacıyla takviye araçlarımızın ihalesi yapıldı. Şu anda bölgede çalışmaları başlattılar mayıs ayında itibaren ve takviyeleri yaptık ilçelere inşallah. Tabi yaz sezonunda köylerde ki yoğunluk durumuna göre sıkıntılar mutlaka yaşanacaktır. Ramazan ayında bildiğimiz üzere yakın zamanda. Vatandaşlardın iftar programları esnasında çöp birikimleri olabiliyor. İnşallah istişare ile hemen iletişimle geçmekle bu soruların üstesinden geleceğiz diye bekliyorum. Bu konuda da bir sıkıntı olmayacaktır”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM