TOKİ’de Tübitak 4006 Bilim Fuarı heyecanı

TOKİ’de Tübitak 4006 Bilim Fuarı heyecanı
Bu içerik 894 kez okundu.

TOKİ Yenimahalle İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açıldı. Öğretmenlerin koordinatörlüğünü yaptığı 20 proje için 40 öğrenci, 9 Danışman öğretmen görev aldı.

Düzenlenen açılış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Kapıcı, Şube Müdürü Yasin Türkoğlu, Okul Müdürleri, veliler, öğretmenler ve çok sayıda davetli katıldığı programda Okul Müdürü Murat Çorak tarafından açılış konuşmasının ardından protokol kurdela keserek, TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisini açtı.

Tübitak 4006 Bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduğunu belirten Çorak “Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amaçlarından biri de bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda toplam 20 projeyi 40 öğrencimiz 9 danışman öğretmenin rehberliğinde ortaya koydular. Bu vesileyle proje çalışmalarında emeği geçen proje koordinatörümüz Gülden Akar’a, tüm branş öğretmeni arkadaşlarımıza  ve projelerde gönüllük esasına dayanarak azimle çalışan tüm  öğrencilere teşekkürlerimi sunarım. Gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

Fuardaki stantları gezen konuklar Bilim fuarı sergisindeki 20 projeyi inceleyerek, görevli öğretmen ve araştırmacı öğrencilerden bilgi aldı. Çalışmalarını sunan öğrencilerin özgüvenleri dikkat çekerken bu durum katılımcılar tarafından takdir ve beğeni ile karşılandı. TUBİTAK 4006 fuarı sergisi katılımcılara yapılan ikramlar ile son buldu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017