Sessizlerin her şeyi​... Hem Başkan hem antrenör... (Videolu Haber)

Sessizlerin  her şeyi​... Hem Başkan hem  antrenör... (Videolu Haber)
Bu içerik 1198 kez okundu.

 

Spor Adamı Ayhan Hotan  işitme engelliler spor kulübünde  hem Kulüp Başkanı, hem de  antrenörlük yaparak  engelli gençlere  hizmet ediyor.

Engelli  gençlere spor yaptırmak  için Başkanlık görevini kabul ettiğini belirten Ayhan Hotan, ‘ Kulüp kapatmak üzereymiş. Kimse sorumluluk alıp işim içine girmek istemiyormuş. Bana  teklik geldi. Bende engelli gençlere spor yaptırmak için bu görevi kabul ettim” diye konuştu

TAKİPÇİMİZ PUAN KAYBETTİ

 

Futbol takımının  şampiyonluk yolunda emin adamlarla ilerlediğini belirten Hotan, şunları söyledi;” Şampiyonluk yarışındaki takipçimiz Çekmeköy, Kocaeli deplasmanında puan kaybedince bizim Aksaray ile oynadığımız maçın önemi arttı. Mutlak kazanmamız gerekiyordu.  Sahadan 5-2 galip ayrılarak  Çekmeköy ile aramızdaki puan farkını 4’e çıkardık. Ama rakibimizin 1 maçı eksik. Hafta sonunda Kocaeli deplasmanımız var. Oradan da galibiyetle ayrılarak son hafta Çekmeköy ile  şampiyonluk  müsabakasına çıkmak istiyoruz”

SESSİZLERİN GÜZÜ, KULAĞI, DİLİ OLDU

Kulüpte hem başkanlık, hem de antrenörlük görevini yürüttüğünü  ifade eden Hotan, sözlerini  şöyle sürdürdü;” Engelli kardeşlerimize spor yaptırmak adına  bu işin içine girdik. Ben yıllardır sorun içindeyim. Zor günler geçirdiklerin gördüm.Bu engelli arkadaşlara sahip çıkmak ve onlara spor yaptırmak adına bu kulübün  kapanmasına göz yumamazdık. Başkanlık  teklifini kabul ettik. Zor bir görev üstendik.  Belediye Başkanımızın bize destekleri var. ASKF Başkanımız Kemal Demir’de forma ve spor malzemesi desteğinde bulundu. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Ben hem Başkan, hem de  antrenör olarak bu gençlere hizmet etmeye çalışıyorum. Engelli arkadaşlarımızı topluma kazandırma adına herkesin  destek olmasını bekliyoruz”

HABER; ERCAN AYGÜN

ayhan hotan zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017