Hamdi Ayan Başbakan ve Enerji Bakanını ziyaret edecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, Başbakan Binali Yıldırım’ı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı ziyaret edeceklerin ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ı da ziyaret etmeyi düşündüklerini söyledi.

Hamdi Ayan Başbakan ve Enerji Bakanını ziyaret edecek
Bu içerik 558 kez okundu.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan gazetecilerin gündeme ilişkin soruların cevaplandırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 21 Mayıs’ta yapılacak olan Zonguldak İl Başkanlığı kongresine sayılı günler kala şu anda tek aday olduğunu belirten Hamdi Ayan, 2Bir arkadaşımız il başkanlığına aday olmak üzere partimize başvurdu ve kendisi Genel merkezimize gitti. Biliyorsunuz il başkanlığına aday olan kişiler parti genel merkezinden onay alırlar. Kendisi Ankara’dan bize telefon ederek genel merkezin teveccühünün Hamdi Ayan’dan yöne olduğunu öğrenmesi üzerine adaylıktan vazgeçtiğini ve bizim yanımızda olacağını söyledi” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı Hamdi Ayan ayrıca Başbakan Binali Yıldırım’ın 2019’a kadar görevinin başına olacağını belirterek, “Başbakanı Binali yıldırım Zonguldak ziyaretinde partimizi ziyaret etmiş ve kendisiyle görüşmüştük. Bizde şimdi başbakan Binali Yıldırım ve ayrıca Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ı ziyaret ederseniz Zonguldak üzerine görüşeceklerini söyledi.

Hamdi Ayan ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ederek kendisiyle görüşmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Hamdi Ayan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

21 MAYIS PAZAR GÜNÜ KONGRE YAPACAK. BU GÜN İTİBARİYLE İL BAŞKANLIĞI KONUSUNDA ŞAHSIMDAN BAŞKA BİR ADAY GÖRÜLMEMEKTEDİR

“Milliyetçi Hareket Partisi 12’inci Olağan Genel Kurultayımızın başta ülkücü camia olmak üzere bütün Zonguldak’a hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyoruz. Biliyorsunuz kongreler, Milliyetçi Hareket Partisi’nin demokrasi anlayışı gereği çoklu yarışlarla da geçebiliyor, tekli adaylarla da geçebiliyor. Ben Merkez İlçe Başkanı olduğum dönemde de, İl Başkanı olduğum dönemde de bütün arkadaşlarımıza gerekli çağrılarımızı yaptık. Milliyetçi Hareket Partisi’ne üye olan her arkadaşımızın aday olma hakkı vardır ve bundan dolayı da kimsenin önünü kesmeyiz. 15 Temmuz sürecinde yaşanan ve bizleri de içerisine alan bir takım hadiseleri siz değerli arkadaşlarımla paylaşmak istedim. Basına kızacak halimiz yok, söylemiş olduğumuz cümlelerden özellikle çekilip gündeme alınan hadiseler olduğunu biliyorum. Basın burada basınlığını yapmıştır, bizim bir kırgınlığımız yok. İçeriği bakımından anlatmak istediğimiz o değildi. Ancak o şekilde vurgulandı. Milliyetçi Hareket Partisi, 21 Mayıs Pazar günü kongre yapacak. Bu gün itibariyle il başkanlığı konusunda şahsımdan başka bir aday bu gün itibariyle görülmemektedir. Ancak önümüzdeki 4 gün içerisinde bir çalışma olur mu, aday çıkartılır mı derseniz. Olabilir, bunlar siyasette yaşanmış olan şeylerdir. Bir ağabeyimizin, sevdiğimiz bir insan, İl Başkanlığı’na aday olacağını tarafımıza bildirmişti. Biz de kendisine bundan onur duyacağımızı, böyle bir siyasi yarışın, bir davaya bayrak yarışının uygun olacağını belirttim. Bu şekilde adaylığın Zonguldak ayağını açmış olduk. Usulen Teşkilat Başkanımız ve Genel Başkanımız ile görüşmesi istenir. Usul bu şekildedir. Arkadaşımız Genel Merkezdeki ziyaretleri içerisinde bize olan güvenin, sevginin farkına vararak aday olmayacağını beyan etti. Kendi partimizin ve şahsımızın emrinde olduğunu ve 21 Mayıs’ta kongrede yanımda olacağını ifade ederek böyle bir adaylık yarışından çekildiğini ifade etmiştir”

Bu gün itibariyle Genel Merkezimize giden veya bize gelen bir adaylık müracaatı yoktur. Göründüğü kadarıyla 21 Mayıs’taki kongre, birlik ve beraberlik içerisinde tek liste halinde gerçekleşecektir. Şahsımıza olan bir güven vardır, partimize olan bir teveccüh vardır bunu görüyorum. Yaklaşık 90 kişinin üzerinde il yönetimine girmek isteyen arkadaşımız var. Ancak asıl ve yedek olmak üzere yönetimde 45 kişi yer alacaktır. Listede ismini göremeyen arkadaşlarımızdan şimdiden özür diliyorum. Tüzüğümüz gereği alacağımız yönetim kurulu sayısı bellidir.

BAŞBAKAN VE ENERJİ BAKANINI ZİYARET EDECEĞİZ

Başbakan Binali yıldırıbve Enerji bakanı ziyaret edeceklerin belirten MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, “ “Halkımızın bu teveccühünün MHP’ye yükleyeceği sorumluluğun farkında olarak tecrübelerimize dayanarak, MHP’yi hem Zonguldak’ımızda iktidar olmasını sağlayacağız hem de ilimizin Bursa, Adana, İzmir gibi bir il olması için çaba harcayacağız. Benim mücadelem bu saatten sonra bunlardır. Parti yöneticilerimizle gerek Başbakanımız ve gerek Cumhurbaşkanımızın danışmanlarıyla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde Zonguldak hassasiyetlerini ortaya koymuşuzdur. Kongre sonrasında oluşturacağımız heyetle Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’la bir araya geleceğiz. Kendisine yaptığımız randevu talebi kabul edildi. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyin bilgisi doğrultusunda Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ile de görüşmemiz olacak. Kendisine Zonguldak’a geldiğinde görüşme talebimizi iletmiştik. Özel Kalem Müdürü’nün kartını bize verdi ve istediğimiz zaman randevu talep edebileceğimizi, memleketin meseleleri konusunda konuşabileceğimizi söyledi. Kendisiyle de Zonguldak konusunda görüşeceğiz” dedi

MEMURLARIN ÖNÜNDE Kİ SİYASET ENGELİ KALDIRILSIN

Gazetecilerin TTK Genel Müdür Kazım Erooğlu’nun AK Parti İl Danışma Kurulu toplantısına katılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusunu yanıtlayan Hamdi Ayan, “Enerji Bakanımızla Türkiye Taşkömürü Kurumu ve özellikle bölgemizde yapılmak istenen ve 2019 yılına kadar durdurulmuş bir santral trafiği var. 2019 Ocak ayı itibariyle bu santrallerin ÇED raporlarının onaylanacağını ve santrallerin açılacağını biliyoruz. Zonguldak hassasiyetlerimizi burada ortaya koymalıyız. İş adamlarımızı destekliyoruz, Zonguldak’ın bu yatırımlara ihtiyacı var. Ancak MHP’nin de halkı korumak adına vermiş olduğu bir söz var. Buradan sesimizi duyan bütün hemşerilerimize, Milliyetçi ve ülkücü camiaya oy vermiş, ancak partimizin kapısını bile açmamış olan kardeşlerimiz var, bunları biliyorum. Onları partisine sahip çıkmaya davet ediyorum. Kongrenin bayram havasında ve Zonguldak’ta tarih yazacağı bir kongre olacağını görüyoruz. Bundan da gurur duyuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, Zonguldak’ın umudu olmuştur. Çünkü AK Parti, 3 dönemdir Zonguldak’a hiçbir şey verememiştir. Yerelde de iktidar olan CHP’nin Zonguldak’ı getirdiği durum ortadayken MHP Zonguldak için umut olmuştur. Bunun farkındayım. Benim il kongresinde yapmaya çalıştığım, hazırlayacağımız il yönetiminin Zonguldak’ın tamamını kucaklayan, Zonguldak’ın sorunlarına derman olabilecek bir yönetim oluşturmak. 657 sayılı devlet memurları kanununda böyle bir şey vardır. Son dönemlerde biliyorsunuz, Türkiye’de memur sendikaları diye bir sendika oluşumu var. Bu sendikaların da siyasi eğilimleri bellidir. KESK üyeleri CHP’ye, Kamu Sen üyeleri MHP’ye, Memur Sen üyeleri ise AK Parti’ye yakınlığı ile biliniyor. Bütün memurlar sendikalara üye olarak siyasi taraflarını zaten göstermişlerdir. Memurlar da artık aktif olarak siyasetin içerisindedir. Ancak yasal olarak 657 sayılı kanun vardır. Bu kanunun değişmesi gerekiyor. Bu Türkiye’ye yakışmayan bir süreçtir. Memurlarımızın da siyasi olarak önlerinin açılması lazımdır. AK Parti’nin atamış olduğu bir bürokratın, partinin danışma kurulu toplantısına katılması normal gelmeye başladı, açık ve net olarak söyleyebilirim. Türkiye’nin zaten geldiği konjonktür artık bu noktadadır. Diğer bürokratların da gelmesinde sakınca yoktur, gelip izlesinler. Ne konuşulduğuna baksınlar” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

hamdi ayan zonguldak haberleri haber son dakika haberi mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017