Kilimli’de obeziteyle mücadele başladı (Videolu Haber)

Ortaokul öğrencilerine obezite kontrolleri yapılıyor

Kilimli’de obeziteyle mücadele başladı (Videolu Haber)
Bu içerik 1253 kez okundu.

Zonguldak valiliği ve Bülent Ecevit Üniversitemsi (BEÜ) işbirliğinde, İl Halk Sağlığı, İl Sağlık müdürlüğü, İl mili Eğitim müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Aile ve sosyal politikalar İl Müdürlüğü paydaşlığını yaptığı obeziteyle mücadele kapsamında tüm il genelinde 30 bin ortaokul öğrencisi obezite tehlikesine karşı uzmanlar tarafından taramaya başlanmıştı.

Proje tüm il genelinde uygulanmaya b.aşlandı.

Kilimli ilçesi’nde de yaklaşık 2 bin orta okul öğrencisi obetize tehlikesine karşı uzmanlar tarafından kontrol yapılmaya başlandı.

Kilimli başöğretmen Şükrü Yavuz Ortaokulu’nda kurulan sağlık istasyonunda öğrenciler obezite kontrolü yapılıyor. Her okulda 2 gün sürecek olan sağlık kontrollerinde toplam 8 ortaokulda öğrenim görmekte olan öğrenciler obezite taramasından geçirilecek.

Obezite veya her hangi bir sağlık sıkıntısına rastlanan öğrenciler ilgili sağlık kuruluşlarınca tedavi edilecek, diyet uygulanacak, spor yaptırılacak.

Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan, Kilimliİlçe mili Eğitim müdür Ayhan yılmaz ve Kilimli İlçe Sağlık müdür Ömer delibalta Kilimil başöğretmen Şükrü Yavuz Ortaokulu’nu ziyaret ettiler.

Okulda öğrenciler tansiyon, kiloları, bel çevreleri ve vücut yağ endekslerine bakılıyor ve kayıt altına alınıyor.

Kilimli Kaymakamı Hakan Özarslan yetkililerden bilgi aldı, sağlık kontrollerini yerinde inceledi.

Kaymakam Hakan Özarslan yaptığı açıklamada obezitenin insanlık için büyük ir tehlike olduğunu ve bu tehlikeye karşı mücadele yaptıklarını, bu kapsamda ilimizde bulunan yaklaşık 1600 orta okul öğrencisinin obezite taramasında geçirileceğini söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri kilimli obezite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
HAYATA DAİR 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017