Cezalar yolda

Cezalar yolda
Bu içerik 1364 kez okundu.

16 Mayıs Sakatların Genel Sorunları Günü nedeniyle açıklama yapan Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, erişebililirlik komisyonu olarak resmi kurumlarda incelemelere devam ettiklerini söyledi.

Erişebilirlik komisyonu olarak kontrol ettikleri bir çok kamu kurumda engellilerin erişimlerinde sıkıntı olanlara ceza kesileceği uyarısında bulunan Hüseyin şirin, erişebilirliğin sağlanması konusunda gerekenin yapılmasını istedi.

Hüseyin Şirin yapatğı açıklamada, şunları söyledi:

“Bilindiği gibi her yıl olduğu gibi 10-16 Mayıs Engellire Haftası’nı bugün noktalamış olmuyoruz. Zonguldak’ta dernek olarak 10-16 Mayıs Engelliler haftasında yoğun bir hafta geçirdik ve aşağı yukarı her gün bir etkinlik yaptık. En son finalimizi de dün maden mühendisleri lokali’nde kahvaltılı bir toplantıda hem de tüketici hakları konusunda üyelerimiz bilgilendirmek için bir bilgilendirme toplantısı yaptık. Şimdi bugün tabi tüm bu 10-17 Mayıs engelliler Haftasında engellilerin sorunları gündeme getirildi. Ülke genelinde de kutlana bu hafta içinde biz ed Zonguldak’ta yaptığımız tüm basın açıklamalarını ve çözüm noktasında ki sezona gelin durumları gündeme getirdik. Tekrar etmek gerekirse bugün için ülkemizde engellilere yönelik gerçekten çok güzel ilerlemeler ağlanmış durumda. Ancak tabiî ki yeterli olmuyor. Çünkü çoğu şehirlerimizde, Zonguldak’ımız başta olmak üzer alt yapı çalışmaların uzun süremi neticesinde erişebilirlik noktasında ki engellilerimiz gerçekten büyük eziyetler çekiyorlar ve inşallah bu çalışmalar bittikten sonra bu erişebilir noktasındaki sıkıtılar kalkmış olacak. Birde ülke genelinde her zaman gündeme getirdiğimiz 2020 sayılı ergle maaşı ve sakatlık raporlarındaki sıkıntı da bir an önce çözülmesi büyük dileğimizdir.  Tüm engelli camiası bu noktada kısa zamanda çözüm bekliyor.

Bizler dediğimiz gibi Zonguldak’ta yerel baz da yaptığımız çalışmalarda en önemli çalışmamız erişebilirlik izleme ve denetleme komisyonu ile ilimizdeki kamu binaları başta olmak kaydıyla tüm resmi kurumları, hattı bunu içinde bazı okullarımıza da denetleyerek erişebilirlik noktasında ki eksiklikler tespit edildi ve bu yılın sonuna doğru inşallah cezai müeyideleri uygulamaya başlayacağız. Bu da çalışmalarımızın bir semeresi olacak. Yani sonuca varmak için güzel bir uygulama olmuş olacak. Ben bu anlamda tekrar tüm engelli kardeşlerimizin daha mutlu ve daha erişebilir, sıkıntıların olmadığı bir Zonguldak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

hüseyin şirin zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI