Yurtta kalan öğrencilere tüketici hakları seminere düzenlendi

Yurtta kalan öğrencilere tüketici hakları seminere düzenlendi
Bu içerik 1203 kez okundu.

 

İlim Yayma Cemiyeti Zonguldak Şubesi’ne ait 15 Temmuz Erkek Öğrenci Yurdu'da kalan üniversite öğrencilerine yönelik Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden tarafından Tüketici haklarına dönük bilgilendirme sunumu yapıldı.

İsmail Maden Fiyat Etiketleri, cayma hakkı, mesafeli satışlar ve garanti belgeleri hakkında yaptığı sunumda Alınan ürünlerle birlikte muhakkak garanti belgesinin istenmesi gerektiğini, garanti belgesi alınırken işyeri tarafından kaşe imza tarih atılmasının sağlanmasının zorunlu olduğunu ve asla faturanın garanti belgesi niteliği taşımayacağını belirtti.

Mesafeli ve iş yeri dışında yapılan sözleşmelerden 14 günlük cayma hakkı olduğunu taksitli alışverişlerde 7 gün cayma hakkı olduğunu peşin alışverişte cayma hakkı olmadığını söyledi.

Özellikle Süper Marketlerde yapılan alışverişlerde etiket fiyatı ile kasa fiyatının karşılaştırılmasını en uygun hangisi ise satıcının o fiyatı uygulamak zorunda olduğunu belirterek indirimli satışlarda malın önceki fiyatı le yeni fiyatının aynı büyüklükte etiketin üzerinde bulunmasının zorunlu olduğunu söyledi.

Yurt Müdürü Yunus Doğan Şahiner tarafından günün anısına Seminer sonunda İsmail maden’e cemiyet dergisi hediye edildi.

Ticaret İl Müdürü İsmail Maden’de ticaret İl Müdürlüğü olarak vatandaşları tüketici hakları konusunda bilgilendirmeni başlıca görevci olduğunu belirtti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR