Muharrem Akdemir söz verdi, sabır istedi (Videolu haber)

Muharrem Akdemir söz verdi, sabır istedi (Videolu haber)
Bu içerik 3407 kez okundu.

Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, verdiği sözü tutuyor.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir Gazipaşa Caddesi’nde Kadırga’dan başlayıp Kiler’e kadar olan bölgede önümüzdeki 2 ay içinde elektrik enerji hatların yer altına alınarak kaldırımların yapılacağı müjdesini verdi.

 

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir beraberinde Enerji-Sa ve Telekom yetkilileriyle birlikte Gazipaşa caddesinde incelemelerde bulundu.

Gazetecilere yapacaklarını anlatan Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir önümüzde ki iki ay içinde Gazipaşa caddesindeki tüm elektrik enerji hatlarının yer altına alınarak kaldırımların modern bir şekilde yapacağını be.lirterekz “Bunun sözünü veriyorum. Halkımızdan ve esnaflarımızdan biraz daha zaman istiyorum” dedi. Akdemir yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Burada neden toplandık. Evet uzun bir süredir Gazipaşa’daki kaldırımın yapılmamasıdır. Neden yapılmadığını zaman zamsan söylüyordum ama bir şekilde vatandaşımıza bunu anlatamadık ve anlatmakta da zorluk çektik. Esnafımızın ve halkımızın bu konuda daha bilinçlenmesini istedik. Özellikle bugün teknik arkadaşlarla,, bu işi yapacak arkadaşlarla antak kaldık, toplantı yaptık, ne zaman  başlayacağımızı, ne şekilde yapacağımızı, Sayın Valimizde sağ olsun bu konuda Vali Yardımcısın görevlendirdi. Onun başkanlığında arkadaşlara ne olması gerektiğini, nasıl olması gerektiğini yet erli bir şeklinde anlattım ve öyle istiyoruz. Niye Gazipaşa hareketli bir yer ve tek caddeniz., Halk ta bozulduğu zaman, Tamirata başladığımız zaman bile sıkıntı çekmeden esnaflarımıza giriş çıkış, esnaflarımızda tabiî ki günlük yaşamlarını sürdürecekler. Onlarında mağdur olmamızı adına ne olması gerektiğini biz başbaşa teknik olarak görüştük. Sıkıntısız olmak kaydıyla bu caddeyi Kiler’in önüne kadar ve arka caddeyi ve o adayı enerjiyle ile ilgili sıkıntı olmak kaydıyla yeniden yer altına aldırıyoruz arkadaşlar. Niye yeraltına aldırıyoruz çünkü direkleri kaldırıyoruz kaldıracağız. Teller artık buda sora olmayacak. Nasıl hastaneni Orman işletmesinin oraya kadar eneri hatların yer altına aldı ve oradaki elektrik kesintileri artık giderildi. Ve büyük direkler, teller ortadan kaldırıldı. Rüzgarlımeşe’nin girişine kadar ki olan kısmı gerçekten çok güzel oldu çok güzel çalıştılar arkadaşlar. Zorlandılar ama yaptık ve tirdik. Hastaneni çıkış noktasında her yağmurda su birikiyordu ve su patlıyordu. Biz o 60 yıllık sorunu da çözdük. Gazipaşa bu çalışma esansında kapanmayacak. İlk önce kaldırımlardan gideceğiz. Kaldırımlarda halkın geçiş noktaları yapacağız ve halka çok sıkıntı vermeyeceğiz. O Kaldırımlarda yapılacak olan çalışmalardan dolayı esnafımızdan hoş görü istiyoruz. İnsanlarımız engin hoşgörüye sahip biliyoruz ama yinede sağlıklı düşünmesi gerektiğin söylüyoruz, bu işin olması gerektiğini söylüyoruz. Bu olmazsa üç gün sonra elektriklerin her gün kesileceğini ifade ediyorlar arkadaşlar çekmiyor çünkü. Bizde yetkili olarak ne yapmamız gerekir, izin vermemiz gerekiyor. Yarın bir gün kış vakti geldiğinde hava erken kararıyor, Akşam geç vakitte yüksek katlı binalarımız var. Elektrikler kesildiğinde nasıl aşağıya inecekler, yukarıya çıkacaklar. O nedenle bize halkımız hoş görü gösterecekler: Ben ikinci bir iş olmasın, emek zayi olmasan, ekonomi zayi olmasın diye biraz geciktirdim. Halkın eleştirileri göğüsledik ama bundan sora iki ay içresinde her şey çok daha güzel olacak. Akabinde de hemen kaldırımları yenileyeceğiz. Bir daha 25-30 yıl masraf edilmeyecek. Bizler paramız sokakta bulmuyoruz. Gerçekten her konuya dikkat ediyoruz. Paranın zayi olmasını istemiyoruz”

KADIRGA RAMPASI 2 GÜN KAPANACAK

Kadırga rampasını iki gün trafiğe kapatacakların belirten Muharrem Akdemir, “Bu arada internet, Telekom, su kanal hepsini bitirilerek yapmasına istedim. Özellikle kadırga’dan viraja kadar çıkacak ve kadırga iki gün kapanacak ve burayı da halletmiş olacağız. Özellikle burası iki günde bitecek. Trafik orduevinden doğru sağlanacak. Emniyet müdürlüğümüzle istişare halindeyiz. Sıkıntısız Kadırga’ya da yatırıma bu ada tamamen yapılmış olacak” dedi.

ALT YAPIYI BİTİRECEĞİM

Altayıpıyı bitireceklerini belirten Muharrem Akdemir, “Ben halkımızın engin hoş görüsüne sığınıyorum. Daha mantıklı olmasını istiyoruz. Tabi sıkıntısız bir şey olmuyor. Alt yapı gerçekten zor bir hizmet ve hiçbir belediye başkanı gerçekten buna yanaşmaz Ama ben alt yapıyı bitirmek istiyorum. İleride bizden sonra yaşayan halkımız., insanlarımız sıkıntı çekmeden bu görevlerini devam ettirsinler istiyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

muharrem akdemir zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR