Çaturoğlu'ndan Anlamlı Mesaj...

​AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle mesaj yayımladı.

Çaturoğlu'ndan Anlamlı Mesaj...
Bu içerik 654 kez okundu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle mesaj yayımladı.

Çaturoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi; “Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın kaliteli ve iyi bir yaşam sürdürmeleri ve haklarını güçlendirmeleri için hem toplumsal duyarlılığın oluşturulması, hem de kamu hizmetlerinin geliştirilmesi şarttır.

Bizim temel hedefimiz; bakıma muhtaç durumda olan engelli bireylerin ve ailelerin yaşam kalitelerinin artırılması, bakım hizmetlerinin herkes için ulaşılabilir, daha kapsamlı, kaliteli bir düzeyde verilmesidir. Engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir dünya sunmak adına reform niteliğinde çalışmalara imza atarak, Türkiye’deki engellilerin sosyal haklardan ve hizmetlerden yararlanma kapsamında ciddi manada çalışmalar yaptık. Bu güne kadar engellilerimizin kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak üzere maaş ve sosyal haklarda önemli iyileştirmelere gittik. Sosyal güvencesi olsun ya da olmasın ağır engellilerin bakım ücreti alabilmelerini sağladık. 18 yaşın altındaki engelli çocuklara maaş bağladık. Engelli çalıştırma zorunluluğu getirdik. Engelli vatandaşlarımız için daha yaşanılabilir bir ülke inşa etmeye ve her zaman engelli kardeşlerimizin sorunlarını gündemimizde tutmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün engelli vatandaşlarımızın engelliler haftasını kutluyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

ak parti faruk çaturoğlu son dakika haberi zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017