Sağlık Bakanı Zonguldaklı ebeye teşekkür belgesi takdim etti

Sağlık Bakanı Zonguldaklı ebeye teşekkür belgesi takdim etti
Bu içerik 680 kez okundu.

10 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü dolayısıyla Zonguldaklı ebe Şeyda Azaklı Köksal, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan teşekkür belgesi aldı.

10 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü dolayısıyla “Sizler Umudun Adısınız” programı düzenlendi. Programa katılan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Zonguldak'ta "yılın ebesi" seçilen Kilimli Toplum Sağlığı Merkezinde görevli ebe Şeyda Azaklı Köksal'a teşekkür belgesi takdim etti. Bakan Recep Akdağ, hemşire ve ebelerin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Bizler, Türkiye Sağlıkta Dönüşüm Programı gerçekleşmeden önce hastalarımızla, ailelerle, bütün halkımızla birlikte mağdur sağlık çalışanlarıydık. Mesela bir üniversite hastanesinin çocuk sağlığı hastalıkları kliniğinde çalışıyorsunuz, 8 çocuğun bir odaya tıkıştırıldığı, küçücük yatakların üzerine konduğu bir ortam var. Lösemili bir çocukla dizanterili bir çocuğun bazen neredeyse koyun koyuna yatırılmak zorunda kalındığı bir ortamdasınız. Anneler yerde betonun üzerinde mukavva sererek çocuklarının yanında refakatçi kalıyorlar, kendinizi mağdur hissetmez misiniz?” şeklinde konuştu.
Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarına şiddete tepki göstererek, “Bir sağlıkçının kılına dokunan varsa beni karşısında bulur. O şiddeti bana karşı uygulamış olur. Bu ülkenin Sağlık Bakanı olarak bu konuda çok hassasım” dedi.
Programın sonunda ise Bakan Akdağ, 81 ilden gelen ebe ve hemşireleri kürsüye davet ederek ‘Vatan İçin Sağlık Nöbetinde’ isimli kitabı takdim etti.
Programda, Zonguldak'ta "yılın ebesi" seçilen Kilimli Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Şeyda Azaklı Köksal'a teşekkür belgesi verdi.
(Haber merkezi)

zonguldak haberleri recep akdağ son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM