Berke gözünü Balkan Şampiyonasına dikti

Berke gözünü Balkan Şampiyonasına dikti
Bu içerik 1657 kez okundu.

 

 

Zonguldaklı başarılı diskçi 19  yaşındaki Berke İnaloğlu,1-3 Temmuzda Romanya’da yapılacak Balkan Şampiyonası ve 20-24 Temmuz’da İtalya’da yapılacak olan  Gençler Avrupa Şampiyonasında  Milli Takım formasını giyecek.  Yarışmalardan başarılı sonuçlarla dönmek için çalışmalarını sürdüren İnaloğlu, Türkiye’ye  madalya kazandırmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Çalışmaları hakkında bilgi veren Antrenör Orhun Demircan, Berke’nin Milli Takım Forması ile başarılı olacağına inandığımı belirterek şöyle konuştu” Yoğun bir kış dönemi geçirdik.Bunun sonucundu 29-30 Nisan’da Bursa’da yapılan Nurullah İvak yarışmalarında  54.84 cm atarak  Avrupa barajını geçti. Bursa’daki yarışmalarda rekor attığımız derece ufak bir  hata yüzünden yok sayındı. Berke bu derecesi ile  Avrupa Gençler şampiyonasında Milli  forma giyme hakkı kazandı. 1-3 Temmuz’da Romanya’da yapılacak Balkan şampiyonası var.Peşine 20-24 Temmuz’da  İtalya’da yapılacak olan  Avrupa Gençler Şampiyonası var. Berke’nin  Hem Balkan şampiyonasında, hem de Avrupa Gençler şampiyonasında Ülkemizi en iyi  şekilde temsil edeceğine inanıyoruz.

HEDEFİ BALKAN VE AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Hedefinin  Türk Milli Takımını en iyi şekilde  belirten Berke İnaloğlu ise şöyle konuştu,” Bursa’daki yarışmalarda iyi bir derece atarak Milli takıma  seçildik. 1-2 Temmuz’da Romanya’da yapılacak Balkan  ve İtalya’da yapılacak şampiyonası  Avrupa şampiyonasından malya ile dönmektir. İlerisi için hedefim Olimpiyat oyunlarında ülkemize madalya kazandırmaktır. Çalışmalarımız sabah-akşam sıkı şekilde devam ediyor”

 

ERCAN AYGÜN

Berke gözünü Balkan Şampiyonasına dikti son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI