Ulupınar'dan Anlamlı Mesaj...

Ulupınar'dan Anlamlı Mesaj...
Bu içerik 593 kez okundu.

ULUPINAR; ENGELLİLERİMİZİ KUCAKLAMALI, EŞİT VE DEĞERLİ OLDUKLARINI GÖSTERMELİYİZ…

10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutlayan Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar şu düşüncelere değindi;

“Nüfusun kayda değer bir kısmını oluşturan engellilerimizin yaşamları boyunca karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmeleri yönünde devletin yanı sıra vatandaşlar olarak bizlere sivil toplum kuruluşlarına, yerel yönetimlere kamu ve özel kurumlara önemli görevler düşmektedir. Unutulmamalıdır ki her insan birer engelli adayıdır. Hiç kimse yarınının ne olacağını bilemez. O yüzden toplum olarak işbirliği içinde engellilerin daha onurlu bir şekilde güven içinde hayatlarını sürdürebilmeleri için üstümüze düşenleri yerine getirmeliyiz. Onları her fırsatta kucaklayarak eşit ve değerli olduklarını göstererek hayata tutunmalarını güçlendirmeliyiz.

 En büyük engel zihinlerdeki ve gönüllerdeki engeldir. Bu düşünceyi yenmek için de hükumetlerimiz son dönemlerde çok büyük adımlar atmıştır. Engelliler için yasalar çıkartılmış, eğitimde ve sağlıkta önemli gelişmeler imza atılmış, sosyal politikalar geliştirilip, sosyal yardımlar ve gelir seviyelerinde önemli artışlar sağlanmış, erişilebilirlik hususu da güvence altına alınmıştır. Kanunda, yönetmelikte ve benzeri yerlerde geçen özürlü, sakat gibi ifadeler çıkartılarak sadece engelli ifadesinin kullanılması sağlamıştır. Bunlarla birlikte 2023 hedefimiz engellilerimizin hayatlarını kolay hale getirebilmek amacıyla barınma, ulaşım, iletişim ve çalışma şartları standartlarının sağlandığı ve ülke geneline yaygınlaştırıldığı, onların sosyal dışlanmışlığını hissetmediği bir Türkiye olmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutluyor, tüm insanlık için engelsiz bir dünya dileğiyle selam ve saygılarımı sunuyorum.”

ak parti özcan ulupınar son dakika haberi engelliler haftası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017