11.Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı yapıldı (Videolu Haber)

11.Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı yapıldı (Videolu Haber)
Bu içerik 797 kez okundu.

Çalıştaya 74 üniversiteden temsilciler katıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) önemli bir çalıştaya imza attı.

11.Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı Bülent Ecevit Üniversite’nde başladı.

Bugün başlayan çalıştay yarın sona erecek.

Çalıştay Uzunmehmet İşitme Engeller Okulu öğrencilerin sessiz olara okudukları İstiklal marşı ile başladı.

Öğrenciler İstiklal marşını işaret diliyle okudular.

Ardından kendilerine hediyeler takdim edildi.

Engelli Öğrenci birim Koordinatörü Hakan Kalyon açılış konuşmasını yaptı.

Hakan Kalyon, Mensubu olmaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum Bülent Ecevit Üniversitesi Engelli Öğrenci birimi tarafından düzenlenen 11.Engelsiz Üniversiteler Çalıştayı için güzel ülkemin Ardahan’dan Edirne’sinden, İzmit’inden Antalya’sından çağrıma uyarak ülkemizin 74 üniversitesinden emeğin şehri Zonguldak7ımıza hoş geldiniz ve şeref verdiniz.6 yıl önce sayın rektörümüzün talimatı ile başlattığmıız Engelsiz Üniversite hedefi ile devam eden çalışmalarımız bugün burada en büyük meyvelerinden birini veriyor. Engelli öğrenci biriminin yeniden yapılandırılması kapsamında bize güvenen sayın rektörümüzün desteği her zaman yanımızda hissettik. Üniversite herkese açık bir kapıdır. Herkesin aynı kapıdan rahatça girdiği büyük kapı eğitim binalarımda herkesle aynı kapıdan giriyorsanız merdivenlerden inip çıkabiliyorsanız, yolarında doğru dürüst yürüyebiliyorsanız, kümpusünde kaynaklarına 7/24 kütüphanelerimiz varsa hedefinize doğru ilerliyorsunuzdur. Üniversitemiz 10 ayrı kampuste faaliyete yürütmektedir. Coğrafyamızın engellerine rağmen üniversiteyi yaşanabilen ve hareket edilen bir mekan olarak yaşatmasının yanı sıra 18 işaret dili bilen mensubu 2 gör-işit salonu, bölgenin sağlık hizmeti sunan en büyük sağlık kuruluşuna sahip olmanın haklı gururu ile hizmetlerimizi tüm paydaşlarımıza sunmaktadır. Bu altı yıl içinde engelli öğrenci birimimiz 20 farkındalık eğitimi, 1 uluslar arası yayın, 1 ulusal yarışma, 2 konferans, 3 söyleşi, 5 panel, 2 bölgesel toplantı, 3 radyo, 1 TV programı, 1’i panelist konuşmacı olmak üztere 6 çalıştay katılımı, 3 tanıtım olmak üzere toplam 47 farklı etkinlik gerçekleştirmiştir. Çalıştaylar ortak akıl ile birlikte bunluğu ve doğru bulduklarını önerdiği bilimsel etkinliklerdir. Elbette bizim eksikliklerimiz tamamlayamadıklarımız, farkına varamadıklarımız da vardır. Bu Çalıştay da yakınlığına güvenerek hep birlikte diğer çalıştayların kazanımları ile yeni güzel gelişmelere vesile olmak istiyoruz. Tüm bu çalışmaların öncüsü engelsiz üniversiteye inanın ve her defasında engelli birey yoktur engellenen birey vardır diyen değerli rektörüm Mahmut Özer’e ki sayın rektörümuz olmasaydı bugün bu güzel anları paylaşamıyor olacaktık. Kendisine şükranlarımı sunuyorum” dedi

Çalıştay Başkanı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Güven’de çalıştayın önemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Zonguldak Vali Yardımcısı Nejdat Taştan ise daha önce görev yaptığı kaymakamlık yılarında engelliler için hayata geçirdikleri engelli merkezlerinden bahsetti ve engelli bireylere hizmet etmenin önemli olduğunu, dolayısıyla bu Çalıştay da önemsediklerini kaydetti.

UZUN MEHMET ÖLDÜRÜLDÜ

Konuşmanı ardından ise Prof. Dr. Ferruh Ayoğlu tarafından slayt gösterisi eşliğinde “Madenci Olmak” sunum gerçekleştirildi.

Ferruh Ayoğlu sunumunda Kömürün bulunması ve Zonguldak tarihi üzerine açıklamalarda bulundu ve kömürü bunan Uzun Mehmet’in öldürüldüğünü kaydetti.

kömür bulan Uzun Mehmet’in öldürüldüğünü ancak

Çalıştaş yapılacak olan panellerle iki gün devam edecek

(HABER-ERCAN DEMİR)

beü zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017