MUHTEŞEM TSM KONSERİ.. (TIKLA İZLE)

MUHTEŞEM TSM KONSERİ.. (TIKLA İZLE)
Bu içerik 958 kez okundu.

 

Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi (BKM) Türk Sanat Müsikisi (TSM)  Topluğu tarafından, Kadıköy Müzik Dostları Grubu ile birlikte muhteşem bir konser sundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde Pazar günü akşam gerçekleştirilen konseri Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve eşi, belediye başkan yardımcıları, Zonguldak BKM müdürü Abdullah Bakır ile çok sayıda sanatsever izledi.

AKDEMİR: SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLER İÇERİSİNDE BU PROGRAMLARI YAPIYORUZ

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de yaptığı açıklamada, “Genelde biliyorsunuz sosyal ve kültürel faaliyetler içerisinde bu programları yapıyoruz. Bugün aramız da Kadıköy Musiki cemiyeti var. Sağ olsun İstanbul’dan kalkıp buraya kadar geldiler. Birlikte icra edecekler bu güzel sanatı, bu güzel eserleri birlikte söyleyecekler. O anlamda ben İstanbul’dan buraya kadar gelen bu arkadaşlarımı büyük bir onurla burada karşılamak, onları burada ağırlama gerçekten çok güzel. Güzel bir program olacak. Baharın başlangıcınca halkımızın ruhunu derinliklerine işleyecekler şarkılarla ve türkülerle. Güzel bir gün olacağın tahmin ediyorum” dedi.

Teşekkür ediyorum.

SEVİLEN ESERLERİ SESLENDİRDİLER

Türk sanat müsikisi topluğu solistleri birbirinden güzel eserleri seslendirdiler, konseri izleyenlerde alkışlarıyla solistlere destek oldular.

İSTANBUL’A KONSERE GİDECEĞİZ

Konser etkinliği hakkında bilgi veren Zonguldak BKM müdürü Abdullah Bakır ise, önümüzdeki Eylül ve Ekim aylarında İstanbul’a konser vermeye gideceklerini belirterek şunları söyledi:

“Bahar konserlerimiz devam ediyor. Bugünde üniversite Sezai Karakoç kültür Merkezi’de konserimizi yapıyoruz. Bugün önemli misafirlerimiz var. İstanbul Müzik dostlara Türk Sanat Müsikisi Grubu ve İstanbul TRT radyo ses sanatçısı Esra İçöz aramızda olacaklar. Yine belediyemiz Türk Sanat Müziği Topluluğumuzla birlikte ortak karma bir konser verecek. İkinci bölümde Esra İçöz konserleri icra edecekler ve halkımızın da katılımları yoğun. Güzel bir konser oluyor. Bizde ileriki zamanlarda, Eylül ve Ekim aylarında İstanbul’a konser vermeye gideceğiz. Önemli olan Zonguldak’ımıza güzel sanatçılardı gelmesi ve Zonguldak’ımızı dışarıda çok iyi tanıtılmasıdır. Bunu gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

MUHTEŞEM TSM KONSERİ.. son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
90 DAKİKA 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017