Ufka Yolculuk ödülleri dağıtıldı

Ufka Yolculuk ödülleri dağıtıldı
Bu içerik 1101 kez okundu.

Civa İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Adnan Karakurluk, “Nüfusunun yüzde 99'unun Müslüman olduğu ülkemizde Kur’an’ı anlayarak okuyan sayısı yetersiz” dedi.

 

Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür Yarışması’nda Zonguldak’ta dereceye girenler ödüllerini aldılar.

Türkiye ve dünya genelinde Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından, Zonguldak’ta ise Civa Gençlik, İzcilik ve Spor Kulübü Derneğince organize edilen Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür yarışmasında il bazında dereceye girenlere ödülleri

Zonguldak Öğretmenevinde düzenlenen törenle verildi

Ödül törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, İl Ticaret Müdürü İsmail Maden, Gençlik Merkezi İl Müdürü Hakan Yüksel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı İbrahim Cansız, Memur Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Eğitim Bir Sen Zonguldak Şube Başkanı Sadettin Dede, çok sayıda davetli topluluğu katıldı

Etkinlik Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından Civa İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Adnan Karakurluk tarafından konuşma yaparak şunları söyledi:

“Bundan 5 yıl önce başlayan yolculukta yarışmamızın 5.sini Türkiye’de ve dünyada olduğu gibi Zonguldak’ta da gerçekleşen sınav ile başarıyla tamamlandık. Yarışmamızın en büyük özelliği kaybedeninin olmamasıdır. Nüfusunun yüzde 99'unun Müslüman olduğu ülkemizde Kur’an’ı anlayarak okuyan sayısının yetersiz olduğu tespitlerinden ötürü herkesin Kur’an-ı Kerim’i okuması, okuyanların ise daha derinlemesine bilgi sahibi olması ve bilgisini sınaması için bu seneki konumuz Kur’an-ı Kerim Meali olarak belirlendi. Server Gençlik ve Spor Kulübü ile Civa Gençlik, İzcilik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 5’incisi yapılan Ufka Yolculuk Meal Yarışmamızda, 75 ülke ve Türkiye genelinde yaklaşık 81 il, 853 ilçede, 235 cezaevinde, 2 bin 626 binada, 17 bin 5 kişi gönüllü gözetmenlik yaptı. Yarışmamızda Türkiye genelinde 588 bin 178 kişiye ulaşılırken ilimizde ise tüm ilçelerimiz ile Keller, Karaman, Beycuma, Nebioğlu, Eğerci, Sivriler gibi beldelerimizin yanı sıra Zonguldak ve Devrek Cezaevleri de dahil olmak üzere 17 sınav merkezinde 6538 kayıtlı yarışmacı, 200 gözetmen gözetiminde 162 sınıfta yarışmamızı başarıyla gerçekleştirmiş olmanın bugün haklı gururunu yaşıyoruz. Zonguldak olarak gururlandığımız ayrı bir nokta ise F kategorisinde yarışmaya katılan Kadir Emrah Divanlıoğlu Türkiye 3.cüsü olmuştur. ÖSYM sisteminde çoktan seçmeli test şeklinde yapılan ve en geniş katılım sağlanan sivil yarışmamızda amacımız okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine katkı sağlamak, halkımızı ve özellikle gençlerimizi sahih kaynaklarla buluşturmak olmuştur.  Türkiye ve dünya genelinde Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen, ilimizde ise Civa Gençlik İzcilik Spor Kulübü öncülüğünde Ereğli Seçder Sağlık Eğitim ve Çevre Derneği, Alaplı Gençlik İzcilik Spor Kulübü ile Çaycuma Ahyar Değişim ve Gelişim Derneği’nin katkılarıyla yürütülen yarışmamızı tespit edilen okullarda tamamlamış olmanın sevinci ile bugün ödül törenimizi gerçekleştirmenin haklı gururunu hep birlikte yaşamaktayız”

Konuşmanı ardından dereceye girenlere ödülleri verildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM