30 YIL SONRA BULUŞTULAR... (Videolu Haber)

30 YIL SONRA BULUŞTULAR...  (Videolu Haber)
Bu içerik 3297 kez okundu.

 

ZONGULDAK ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ MEZUNLARI 30 YIL SONRA BULUŞTU

Eski ismi Zonguldak Endüstri Meslek Lisesi olan Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 1986-87 Dönem mezunları 30 yıl sonra öğretmen ve yöneticileriyle buluştu.

Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 10.Geleneksel Pilav Günü etkinliği gerçekleştirildi.

Pazar günü yapılan okul bahçesinde düzenlenen geleneksel mezunlar gününe,  eski mezunlar, öğretmenler ve yöneticiler katıldı.

Etkinlikte okul öğrencileri tarafından müzik konseri düzenlendi ve folklor gösterileri sunuldu.

1986-1987 dönem mezunlarına mezun oldukların meslek bölümlerine göre aynı bölümün emekli olmuş öğretmenleri tarafından kendilerine plaket verildi.

Mezunlara ayrıca etli pilav dağıtıldı.

 

Eski mezunlar ise oldukça duyguluydular. Mezunlar yılar sonra bir araya gelmeni mutluluğunu yaşadıklarını ve eski günleri yad ettiklerini belirttiler.

 

Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Burhan Koyu yaptığı açıklamada, “Bu güzel günde geleneksel hale gelen pilav gününde velilerimizle, eski öğrencilerinizle buluşmak bizlere gurur veriyor, mutluluk veriyor. Geleneksel olara gerçekleştirilen 10.Pilav günde her konuda bize destek olan okulumuzun vakfı ZOTEV ile beraber bugün gerçekleştirdik. Katılımlarından dolayı tüm herkese teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum. Biz Zonguldak mesleki ve teknik Anadolu Lisesi olarak büyük bir aileyiz. 1945 yılından bugün çok sayıda mezun verdik ve bu mezunlarımızla bizler ülkenin çeşitli yönetiminde olsun,. Üretiminde olsun sektörlerinde faaliyet gösterdiler ve başarılı oldular. Onların başarıları bizi onure ediyor. 30.yılın dolduran mezunlarımıza plaket vermek amacıyla, eski ve yeniyi bir araya getirebilmek için bugünü tertip ettik. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Vakfı (ZOTEV) Başkanı Fikret Zaman’da, “Sayın müdürümüzün de bahsettiği gibi bu sene 10.cusunu düzenlediğimiz pilav gününe böylesine güzel bir havada, dün gerçekten müdürümüzle sıkıntıya düşmüştük yağmurlu bir havada nasıl misafirleri ağırlayacağız diye çok şükür bugün güzel bir havada güzel bir ortam içerisinde eski mezunlarımız, veliler, öğrenciler, eski öğretmenlerimiz. okulumuzdan mezun olup devletin çeşitli kademelerinde görev almış gurur duyduğumuz arkadaşlarımızla yan yana geldik. Bu konuda okul idaresi ve öğretmenleri gerçekten vakfa her zaman sahip çıkıyorlar ve destekliyorlar bizi. Buradaki çalışmalarda en büyük pay aslında onlarındır ve onları da huzurlarınızda kutlamak isterim” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

EML ZONGULDAK HABERLERİ HABER SON DAKİKA HABERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI