Tosun, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

 Tosun,  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı
Bu içerik 557 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun,

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı

Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 97’inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı yeniden gururla kutladıklarını belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Gençlere seçilme hakkı vererek, Atatürk´ün duyduğu güveni ve Millet Hakimiyetinin geleceğin çocukları ile gençlerin elinde olduğunu yaşattıklarını söyledi.

AK Parti İl başkanı Zeki Tosun, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurtuluş Savaşı yıllarında 23 Nisan 1920 tarihinde açılarak Milletimizin hakimiyeti, ülke yönetiminde hayata geçirilmiş, çok partili dönemi ile birlikte bu hakimiyet Millet iradesinin elinde yer almıştır.

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacak olan çocuklara armağan etmiştir.

Dünyada Çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk´ün ve Türkiye Cumhuriyetinin çocuklara ve gençlere olan güveninin ifadesi olmakla birlikte 1979 yılında UNESCO´nun Dünya Çocuk Yılı ilan etmesi sonucu son 38 yıldır 23 Nisan Dünya çocukları ile birlikte evrensel ve uluslar arası kutlanarak, Dünya Barışının çocuklar üzerinden elde edilmesine çalışılmış, Dünya çocuklarının masumane ve çocukça duygularla kucaklaşmasına, kaynaşmasına neden olmuştur.

Bundan tam 97 yıl önce Cumhuriyetimizin Kurucusu ve İlk Cumhurbaşkanımız olan Mustafa Kemal Atatürk, hem Cumhuriyeti, hem de Ulusal Egemenliğimizin simgesi ve teminatı olan Türkiye Büyük Millet Meclisini ve Hakimiyetin kayıtsız şartsız Millettin olması olgusundaki değeri tereddüt etmeden Çocuklara ve Gençlere emanet ederek, bayram olarak kutlanmasını sağlamış, 97 yıl sonra 16 nisan tarihinde Yapılman Halk oylaması ile AK Parti ve MHP olarak halkın önüne getirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi  Anayasa Değişikliği ile yeniden Gençlerimize duyulan güveni ortaya koyarak onlara seçilme hakkı verip, Türkiye Büyük Millet Meclisini ve dolayısıyla Egemenliğin Kayıtsız Milletin iradesinde olduğu ilkesini geri vermiş olduk.

16 Nisan tarihinde halkımız yeniden bir tarih yazarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini Anayasa Değişikliğini kabul etmiş, hem Millet iradesini ortaya koymuş, hem de Egemenliğin kayıtsız Şartsız Milletin İradesinde olduğunu göstermiştir.

Bu duygu ve düşünceler ile 97. yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış yıldönümünü bir kez daha kutluyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı gözlerinden öpüyor, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.”

son dakika zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017