100 genç kadına iş imkanı

100 genç kadına iş imkanı
Bu içerik 750 kez okundu.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nda devam eden ‘Karaelmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında’ Projesi kapsamında çağrı merkezlerinde çalıştırılmak üzere 100 genç kadına verilen eğitimler sürüyor.

Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya'da: “Bir çok kurumun taşrada çağrı merkezi var. Şehrimizde de çağrı merkezinin kurulması için takibimizi sürdürüyoruz. Arkadaşlarımız özel sektörlerde de iş bulabilecekler” dedi.

cloudflare nedir?

Zonguldak Ticaret Ve Sanayi Odası’nda ‘Karaelmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında’ projesi kapsamında 18-28 yaş arası lise mezunu işsiz, 100 Kadına Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulu iş birliği il çağrı personeli iş yaşamına uyum ve iş becerileri eğitimleri devam ediyor. 

Kurs hakkında bilgi veren Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya: “Proje kapsamında hedefimiz dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonlarının geliştirerek iş hayatlarında yer almalarını sağlamak. Eğitimlerimiz üç haftadır sürüyor. Eğitimlerimizi 50 kişilik iki gurup halinde yapıyoruz. Bir gurup odamızda diğer gurup ise BAKKA’da eğitimlerini sürdürüyor. 21 Nisan itibariyle teorik eğitimlerimiz bitecek, pratik uygulama yapacaklar” dedi.

Kursun sonunda öğrencilerin iş bulabilmeleri noktasında ellerinden gelen gayreti göstereceklerini vurgulayan Sarıkaya: “Bir çok kurumun taşrada çağrı merkezi var. Şehrimizde de çağrı merkezinin kurulması için takibimizi sürdürüyoruz. Arkadaşlarımız buralarda ve özel sektörlerde de iş bulabilecekler” dedi. (HABER: ATAKAN ALKAN)

ztso muharrem sarıkaya son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017