AK Partililer seçim yorgunluğunu attılar

AK Partililer seçim yorgunluğunu attılar
Bu içerik 1502 kez okundu.

Metin Karaduman: Ülke içinde bir kaos ortamlı yaratmak isteyen vesayet unsurları var

16 Nisan Anasaya değişikliği referandumu kapsamında yaklaşık iki ay boşunca yoğun bir çalışma içinde olan AK Parti Merkez İlçe teşkilatları, mangal partisinde buluştu.

AK Parti Merkez İlçe başkanı Metin Karaduman tarafından kozlu sahil parkında düzenlene mangal partisine, belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, merkez ve belde teşkilat başkan ve yöneticileri ile sandık müşahitleri katıldı.

Açık alanda düzenlene piknikte AK Partililer hep beraber stres ve yorgunluk attılar. Partililer açık alanda birlikte piknik yaptılar, sohbet ettiler

cloudflare nedir?

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNE HUKUKEN GEÇMİŞ OLDUK

AK Parti Merkez İlçe başkanı metin Karaduman, 16 Nisan seçimlerinin tamamlandığını ve akabinde de Türkiye’de yüzde 51.5 oyla evet ile birlikte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine hukuken geçmiş olduklarını belirterek, “16 Nisan’da ki seçimleri tamamladıktan sonra teşkilat kademesindeki arkadaşlarla birlikte böyle bir etkinlik düzenledik. Hem seçim çalışmalarımızın bir değerlendirmesini yapmak hemde seçim sürecinde yaklaşık 2 ay boyunca gerek sandık başında duran arkadaşlarımız, gerek mahalle başkanlarımız, belde başkanlarımız, Belediye başkanlarımız, il genel meclisi üyelerimiz ve belediye meclis üyelerimiz bu etkinlikle bir yorgunluk atalım istedik. Yaklaşık 45 gün boyunca tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımız mahallemizde, beldemizde ve köylerde yaptıkları etkinliklerle Zonguldak halkına anayasa değişikliği ile ilgili bu maddeleri anlatmak üzere toplantılar tertip ettiler, onların aracılığı ile bir çok vatandaşımıza ulaştık. Ve Zonguldak halkını bu bilgilendirme açısından gerek teşkilat bünyesindeki arkadaşlarımız gerekse AK Parti’ye gönül vermiş olan arkadaşlarımız iki ay boyunca halk oylaması ile ilgili üstün bir gayretle çalışma gerçekleştirdiler. 16 Nisan seçimleri de tamamlandı ve akabinde de Türkiye’de yüzde 51.5 oyla evet ile birlikte Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine hukuken geçmiş olduk. Bundan sonraki süreçte tabi 3 Kasım 2019 yılında yapılacak olan seçimlere kadar Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini sadece 3 tane madde öncelikle hayat geçirilecek diğer maddeleri seçimle birlikte hayat geçiyor. Yani 2019’da yapılacak hem Cumhurbaşkanlığı ve aynı zamanda milletvekilliği ile birlikte bu halk oylaması fiiliyata geçerken Türkiye’de yürürlüğe girmiş olacak” dedi.

 

ÜLKE İÇİNDE BİR KAOS ORTAMLI YARATMAK İSTEYEN VESAYET UNSURLARI VAR

Ülke içinde bir kaos ortamı yaratmak isteyen vesayet unsurlarının olduğunu belirten AK Parti merkez İlçe başkanı Metin Karaduman, “Artık yeni sistemdeyiz ve baktığımız zaman muhalefetin yaptığı açıklamalar var. seçim sonuçlanmıştır, hukuki mercilere itirazlar yapılabilir,. Bunu hukuki mercilerdeki yetkili arkadaşlar değerlendirir ve karar verirler. Ülke içinde bir kaos ortamı yaratmak isteyen vesayet unsurları var. Zaten bir iki ay boyunca bu vesayet unsurlarını anlatmıştık, vesayetçileri anlattık. Daha önceki gezi olaylarında nasıl bir hareket başlatıldıysa bugün bakıyoruz aynı harekete yapma eğilimleri var. Daha önceden seçim öncesinde yapılan ülke içindeki o karışıklığı yapmak isteyenler bugün bakıyoruz yine aynı gruplar. Bunları milletimiz sandıkta cevap vermiştir ve bundan sonra ki süreç kardeşlik içinde, o kardeşlik ruhu ile bir sonraki yapılacak çalışmalarla birlikte siyasi çalışmaları anlatmak vatandaşlara. Biz iki ay boyunca halk oylamasında çıktık vatandaşlarımızın karşısına anayasa değişikliğin neler kazandıracağını ve önemini anlattık. Vatandaşımızda sandıkta iradesini gösterdi ve bu iradeye hepimizin saygı duyması gerekiyor sonuç en olursa olsun, Sonuç yüzde 51.5 evet yüzde 48.5 hayır çıktı. Her iki tarafından buna saygı duyması lazım. Biz bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşamamız, kardeşçe hukukumuzu devam ettirmek için demokrasini içinde çıkacak sonuca da saygı duymamız lazım. Bundan sonraki süreç güçlenen, büyüyen Türkiye’ye destek vermek, birlik ve beraberlik içinde, kardeşlik içinde yaşamımızı sürdürmek ve nasıl 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişiminde birlik, beraberliği ve kardeşliğimizi gösterdiysek şu anda da aynı ruhla hareket etmemiz lazım. Ülkemizin güçlenmesi için kol kola girmemiz lazım. Hepimiz kardeşiz. Bundan sonraki süreçte inşallah bu şekilde devam edecektir diye düşünüyorum. Bu etkiliğe katılan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İki ay boyunca yaptıkları çalışmalar herkes Allah razı olsun. Seçim günü sandıkta görev alan gönüldaşlarımız, ak kadrolar sandıklar da sahip çıkarak bu çalışmaları göstermişlerdir. Tüm teşkilat mensuplarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

SANDIGA KATILIM ORANI YÜKSEK

Zonguldak’ta 60 bin kişini oy kullanmaması konusunda gazetecinin sorduğu soruya cevap eren ak Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, “Tabi biz yaptığımız programlarda dedikti sandıktaki fikir ve düşünemezi, irademiz göstermek istiyorsak 16 Nisan’da sandığa gidelim, Sandık günü de aynı çağrılarda bulunduk ve ondan önceden de aynı çağrılarda bulurduk. Vatandaşımız bunu biliyordu ve aynı bilinçle sandıklara gelenler oldu. emleyenlerin mazeretleri olabilir diye düşünüyorum. Ama Türkiye çapına baktığımız zaman geniş bir katılım var genel seçimlerin üzerinde bir katılım var. Bu da sandıkta halk oylaması o iradeyi göstermek isteyen her bir seçmen kardeşimizin sandığa gidip fikrini ve düşüncesini sandıkta gösterdiğini düşünüyorum” dedi.

 

METİN KARADUMAN PARTİLİLER TEŞEKÜR KONUŞMASIDA HİTAP ETTİ, DURMAK YOK YOLA DEVAM DEDİ

AK Parti Zonguldak merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman partililere hitaben konuşma yaparak onlara teşekkür etti.

Karaduman yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Zonguldak halkına anayasa değişikliğini anlamada  bir vazife ve köprü görevi gördük. Beldelerimizde belediye başkanlarımızın önderliğinde, köylerimizde İl Genel Meclisi arkadaşlarımızın önderliğinde yaklaşık 92 bin seçmenimize ulaşarak desteğini istedik.

Destek verenlerden de vermeyenlerden de Allah razı olsun. Herkesin fikrine ve düşüncesine saygılıyız. Bu bir memleket meselesi dedik. Parti seçimi değildir dedik. Bu halk oylaması dedik. Bunu neden dedik Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi daha güçlü bir Türkiye içindi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi koalisyonlu hükümetlerden kurtulmak içindi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi tarihimizde yoğun çift başlılıktan kurtulma seçimiydi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geçmişte yaşadığımız vaziyet unsurlarının vaziyetcilerin artık bu ülkede söz sahibi değil milletindir halk oylamasıydı. Bu sistemle birlikte artık inşallah daha hızlı büyüme ve daha güçlü bir Türkiye göreceğiz. Bugün baktığımız zaman Türkiye’deki muhalefetin konuşmaları seçimlere gölge düşürmeye çalışıyorlar. Bütün yaşanan olaylar milletimizin gözü önünde sergileniyor. Artık Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde söz sahibi millettir. Bundan sonra yapılacak 2019’daki seçimde söz ve karar yeni milletin olacak. Vesayet unsurları ülkemizde iç karışıklık yapmak isteyen vesayetçiler artık bu ülkede söz sahibi olamayacaklar. Bu çıkan sonuçta her birinizin büyük bir emeği var. Hepinizden Allah razı olsun. 16 Nisan son seçimimiz değil AK kadrolar ve AK teşkilatlar bir sonraki seçimin hazırlıklarına hemen başlarlar. Bizde dün yaptığımız toplantılarda bir sonraki seçimin hazırlıklarına başlamamız gerektiği düşüncesiyle hemen teşkilat çalışmalarımıza başlayacağız. Bu ülkeye hizmet etmemiz lazım hep birlikte. Sizler, bizler Zonguldak’ta, bu ülkeye katkı vermemiz lazım. Bunun için bizim sloganımızı tekrar etmek istiyorum ve durmak yok yola devam” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Metin Karaduman zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017