En anlamlı konser

En anlamlı konser
Bu içerik 545 kez okundu.

Zonguldak’ta 2006'da 14 yaşında lösemiden hayatını kaybeden Eren Çöğendez'in 24'üncü yaş gününde düzenlenen konserde elde edilen gelir, beyin felci hastası 2 yaşındaki Öykü Onur'un tedavisinde kullanılacak.

Zonguldak’ta Melahat-Hasan Çöğendez Çiftinin 2016 yılında kanser rahatsızlığı nedeniyle hayatın kaybettiği oğlu Eren Çöğendez’in 24.yaş gününde anlamlı ir etkinlik düzenlendi.

Her yıl çocukları Eren Çöğendez için yaptıkları etkinliklerin geliriyle okul kütüphanesi veya laboratuar yaptıran Melahat-Hasan Çöğendez çifti bu sene çok anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Çatalağzı’nda henüz 2 yaşında ki beyin felci hastası olan minik Öykü Onur’un tedavisinde kullanılmak üzere konser etkinliği düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlene etkinliğe Vali Yardımcısı ve Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ali Doğu. Kent konseyi Başkanı Yesari Sezgin ile çok sayıda duyarlı ve yardımsever vatandaş topluluğu katıldı.

11 yıl önce oğlunu kaybeden acılı anne Melahat Çöğendez konser öncesi yaptığı açıklamada, ““Her sene yaptığımız bu doğum günü nedeniyle etkinlik düzenliyoruz. Ben her sene oğlumla ilgili bir etkinlik düzenliyorum. Bunun geliriyle de okullarımıza, çocuk onkolojisine yardımda bulunuyoruz. Bu senede çok güzel bir bebeğimiz için elimizden ne gelirse yapmaya çalışmak üzere burada toplandık. Ben buna katkıda bulunan. Bu gönüllerle ve güzel insanlarla beraber olduğumuz için teşekkür ediyorum. Ve bundan sonrada her halde devam edeceğiz. Çünkü öyle bir notaya geldik i herkes bizler neler yapabiliriz diyor ve biz yine burada hep birlikte olacağız diyoruz” dedi.

Mustafa Kömürcü yönetiminde ki orkestra eşliğinde sevilen pop ve özgün parçalar seslendirildi. Konseri izlemeye gelenler hem duygulu anlar yaşadı hemde eğlendiler.

Melahat Çöğendez konseri minik Öykü Onur’un babası Olcay Onur ile birlikte izledi.

Konseri izleyiciler ayakta alkışladı.

Konserden elde edilecek gelir minik Öykü Onur’un tedavisinde kullanılacak.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Konser bitiminde ise anne Melahat Çöğendez eşi hasan Çöğendez ve minik Öykü Onur’un babası Olcay Onur ile birlikte sahneye çıktı.

Acılı anne gözyaşları içinde yaptığı konuşmada katılanlara teşekkür eti. Acılı anne Melahat Çöğendez, “Hepiniz hoş geldiniz. Bu gece sizinle birlikte olduğumuz için şeref verdiniz. İnanı o kadar güzel bir gece hazırlamış ki Mustafa kömürcü hocam bana da sürpriz oldu. Biz bu gece için gerçekten sizlere çok çok teşekkür ediyorum,. Bizlerle beraber olan belediye Başkanımıza, kaymakamımız siz değerli dostlarımıza, evet bir 11 yıldır bu etkinliği hep birlikte yapıyoruz. Hep birlikte emek veriyoruz. Benim bunda emek dostlarım hepsi burada onlara da bir alkış istiyorum. Ben bu etkinliği yapmayacağım bildirdik ama o kadar 11 yıldır devam eden bir süreç olmuş ki bir çok gönül dostları arkadaşlarımız dedi ki bizler bu sene ne yapıyoruz, bu sene kiminle birlikteyiz, bu sene hangi yere uylaşacağız biz varız dediler neden sen böyle yapıyorsun dediler ve sonra bir gün ban bir sürpriz oldu ve Mustafa hocam geldi. Biz 19 Nisan için bir şey düşünmüştük. Fakat o gün için olmadı 19 Nisan’ı biz değerlendirmek istiyorum dediği zaman evet o 19 Nisan bizimleydi tüm arkadaşlarımız ve biz bura bir emekle, burada ki gönül dostlarımı açla birlikte bir adım attık ve onlara teşekkür ediyorum.

Benim yanımda güzel bir baba var. Biz her sene kütüphane, lavaratuvar veya bir etkinlikle yada hastanemizi yardım düşünüyordum. Bir baba var kızına destek olur musunuz derildi ve tabi ki neden olmasın diyerek bu senede gönül dostlarımızla birlikte şu sahneyi dolduran, şu salonu dolduran arkadaşlarımız ile birlikte güzle bir babaya destek verdik ve o da bizimle birlikte” diye konuştu.

OĞLU İÇİNİ YAÇZDIĞI ŞİİRİ OKUDU

Melahat Çöğendez konuşmasından sonra oğlu Eren Çöğendez için her yıl şiir yazdığını ve bu sene de şiir yazdığını belirterek yazdığı şiiri okudu.

Salonda ise duygu fırtınası esti.

BABA OLCAY ONUR TEŞEKKÜR ETTİ

Baba Olcay Onur’da yaptığı konuşmada, “Ben herkes buradan çok teşekkür ediyorum. Özellikle Melahat ablama düzenlemiş olduğu bu etkinlikten dolayı hepinizin huzurunda çok çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Ardından Melahat Çöğendez konseri izlemeye gelen Vali Yardımcısı Ahmet Karayılmaz ile Belediye başkanı Muharrem Akdemir’i kürsüye çağırdı.

KARAKAYA: EREN CENNETTEN BİZİ İZLİYOR

Vali Yardımcısı ve Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya’nu duygulandı gözlendi. Karakaya, “Gerçekten çok duygulandırdınız. Ayna anda belki eğlendiniz. Ben emeği geçen arkadaşlarınıza yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Ben gerçekten bir şeyler söylemek zor. Ben inanıyorum ki merhum Eren, cennetten bir yerlerden bizi izliyordur. Bu güzel etkinliği izliyor. Az öncede yassıda hepimiz görmüşüzdür. Özleme güzeldir kavuşmak varsa ve bende yine şarkıların dilinden eklemek gerekirse ‘Elbet kavuşur böyle seven’ diyorum. Dedi.

AKDEMİR: ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise programın çok anlamlı olduğunu belirterek, “Ben tabi acılar tazelemek adına değildir. Melahat Hanım ve eşi gerçekten 11 yıldır çok güzle bir şekilde etkinliği yapmaya çalışıyorlar. Cennet ki yavrumuzu anmaya çalışıyoruz. Bu geceki anlam biraz daha farklı diye biliyorum. Zira değerli babamızın minik yavrumuza acil şifalar diliyorum. Sizlerin desteği, bizlerin desteği, ailenin desteği, Zonguldak’ın desteği olacak inşallah ve yavrumuza şifalar8 kazandıracak bu destekle birlikte. Bu anlamda sizlere de teşekkür ediyorum. Bu güzel geceyi hazırlayan Mustafa hocaya yürükten teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel bir geceydi, anlamlı bir geceydi minik yavrumuza inşallah bir şifa vereceğiz sizleri sayesinde. Ben geceyi düzenleyen tüm aileyi yürekten kutlarken müzisyen üstatlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

cloudflare nedir?

Hasan Çöğendez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM