Foto maraton başladı

Foto maraton başladı
Bu içerik 2198 kez okundu.

Zonguldak Valiliği, Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği ve Zonguldak Fotoğraf Derneği’nin ortaklaşa yapmış olduğu bir fotoğraf yarışmasına başvurular başladı.

Zonguldak Valiliği önünde kurulan standa il içinde ve il dışından çok sayıda fotoğrafçı katılarak kayıt yaptırdı.

Yarışmaya kayıtların başladığını ve 22 Nisan  Cumartesi akşam saat 17.00’e kadar kayıtların devam edeceğini belirten Zonguldak Fotoğraf Derneği Başkanı İbrahim Kerem Öztürk, “Zonguldak Valiliği, Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği ve Zonguldak Fotoğraf Derneği’ni ortaklaşa yapmış olduğu bir fotoğraf yarışmasıdır bu ve adı Gökgöl mağarası ve merdivenler şehir Zonguldak. Sayın Valimizin büyük desteği ile birlikte oldu ve kendisine teşekkür ediyoruz. Yarışması 20-23 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Farklı şehirlerden fotoğraf sanatçıları gelmeye başladılar. Şu anda 20 kayıtı bulduk bile, 22 Nisan saat 15.00’e kadar kayıtlar devam edecek, ardından da 23 Nisan akşamı saat 17.00’e kadar fotoğrafları teslim edecek yarışmacılar.

Yarışmada iki kategori var. Kategorilerimizin birincisi Gökgöl Mağarası’dır, Bilindiği üzere Gökgöl Mağarası’nın tanıtılmasının önemli olduğunu düşünüyoruz. Sayın valimizin burada içerisinde teşrifatları oldu, yenilenme yapıldı mağarada. İkinci kategorimiz ise merdivenler kedi olarak bilinen Zonguldak’ımızın insanlar tarafından tanınmasını sağlık. Hem turizm açısından hem de kedimizin görünürlüğü ve bilinirliği açısından önemi olduğunu düşündüğümüz bir yarışma. Adı üzerinde yarışmamız foto maraton. Yarışmacılar makineleri ve hafıza kartları ile gelip kayıt masasında kayıtlarını yapacaklar, kartlarını sıfırlayacaklar ve daha sonra bu tarihler arasında çekilen fotoğrafları bize teslim edecekler. Biz bilgisayarla. Yükledikten sonra jürimiz seçecek. Dereceye girenlere çok güzel ödüler var. birinciye 5 bin lira. İki kategoride ve toplamda 25 bin lira ödülümüz var. 18 yaşını doldurmuş olan ve elinde fotoğraf makinesi olan herkes katılabilir” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği Zonguldak Fotoğraf Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI