Milletimize teşekkür ediyoruz

 Milletimize teşekkür ediyoruz
Bu içerik 2340 kez okundu.

Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Milletimize teşekkür ediyoruz.16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum, Türkiye’nin geleceğe yürüme iradesidir. Bu seçim, vesayet sisteminin feshine, millet iradesinin hâkim kılınmasına işaret ediyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için halk ruhsatı vermiştir. Artık üreten, büyüyen, gelişen ve çözüm üreten Türkiye için ter akıtmalı ve kafa yormalıyız 

Milletin oyunu itibarsızlaştırmaya çalışmak, Türkiye'ye bir şey katmaz. Millet son sözünü söylemiştir. Milletin iradesini hiçe saymak jakobenliktir. Halk oylaması sonuçlarına herkes saygı duymalıdır. Asli gündemimiz ekonomiye, çalışma hayatına dönmeliyiz.
Referandumun ülkeye hayırlar getirmesini temenni eden Aşkar, millet iradesinin tecelli ettiğini belirtti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile milletin hâkim olduğu ve hakemliğini de yapacağı bir döneme girildiğini vurgulayan Aşkar, "Evet" için ter akıtan herkese teşekkür ediyoruz. Millet güven ve istikrarı tercih etmiştir. Kazanan Türkiye'dir. Türkiye, kalkınmayı, istikrarı, güveni ve sürdürülebilir refahı tercih etmiştir” diye konuştu.
Referandum sürecinde Batı’nın tutumunu hatırlatan Aşkar, ambargo ve yasaklara değinerek Batı, diplomatik nezaketin dışına çıkarak referandum sürecini hedef alarak, terör örgütlerine alan açtı” dedi.
AGİT raporu yok hükmündedir
YSK’nın kararlarının tartışılmasına ilişkin olarak ise kabullenememenin bir sonucu olduğunu söyleyen Aşkar, “AGİT raporu yok hükmündedir. Terör örgütü PKK sempatizanlarının gözlemcilik yaptığı raporu tanımıyoruz. Millet son sözünü söylemiştir. Milletin iradesini hiçe saymak jakobenliktir. Halk oylaması sonuçlarına herkes saygı duymalıdır” şeklinde konuştu.
Referandumun evetle sonuçlandığını ve artık gündemin değişmesi gerektiğini söyleyen Aşkar, “Türkiye uzun zamandır bu konuyla ilgileniyor. Sonuç bellidir ve herkesin saygı duyması gerekir. Türkiye gerçek gündemine dönmeli ve önüne bakmalıdır. Bu kısır tartışmaları sürdürmek kimseye yaramayacaktır. Önümüzde halledilmesi gereken meseleler var. Milletin oyunu itibarsızlaştırmaya çalışmak, Türkiye'ye bir şey katmaz. Asli gündemimiz ekonomiye, çalışma hayatına dönelim” diye konuştu.
Memur-Sen bu sürecin önemli sacayaklarından biriydi diyen Aşkar, “81 il ve 350’yi aşkın ilçede yaptığımız programlarla süreçte önemli bir rol oynadık. Türkiye için mühim bir eşiği geçmiş olduk. Artık önümüze bakmalıyız. Artık üreten, büyüyen, gelişen ve çözüm üreten Türkiye için ter akıtmalı ve kafa yormalıyız” şeklinde konuştu.
Hayır’ oyu veren de ‘Evet’ oyu veren de bu ülkenin insanıdır
Aşkar, "Bu süreçte ‘Hayır’ oyu veren de ‘Evet’ oyu veren de bu ülkenin insanıdır. Herhangi bir ayrışma olmadan, yönetenlerin çekinceleri de ortadan kaldırarak doğru bir şekilde hareket etmesi ve önüne bakması gerekiyor. Bu seçim Türkiye’nin geleceğe yürüme iradesidir. Bu seçim, vesayet sisteminin feshine, millet iradesinin hakim kılınmasına işaret ediyor. Bu anlamda ‘Evet’ Türkiye için önemliydi ve nihayetinde ‘Evet’ kazanmış oldu. Önümüzdeki sürecin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik ikincil mevzuatın oluşturulmasında ise ortak akılla hareket edilmelidir" dedi.

                            Kamuran AŞKAR
                    Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017