“Müslüman Müslümanın kardeşidir, din kardeşliği her şeyin üstündedir”

“Müslüman Müslümanın kardeşidir, din kardeşliği her şeyin üstündedir”
Bu içerik 573 kez okundu.

Kilimli İlçe Müftüsü nedim Özkal kutlu Doğum Hatası’nı kutladı.

Müslüman Müslümanın kardeşidir, din kardeşliğinin her şeyin üstünde olduğunu belirten Özkal, “Ülke olarak birliğimize beraberliğimize zarar vermek isteyen güçlere karşı yekvücut olmalıyız ve bu yolda, toplumda birlik ve beraberliğin ihyası için gerekli gayret ve fedakarlıktan çekinmemeliyiz” dedi.

İslam Dininin emniyetin ve güvenin kaynağı olduğunu belirten Kilimli Müftüsü Nedim Özkal, şunları söyledi:

“Bu yıl (17-24 Nisan tarihleri arasında kutlanan)  “Kutlu Doğum Haftası” nın ana teması Diyanet İşleri Başkanlığımızca   “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu”  olarak belirlenmiştir. Güven duygusu İslam dininin insanlara tavsiye ettiği en değerli ahlaki erdemdir.  Hz. Peygamber ‘in (s.a.v.) en güzel ahlaki vasıflarından birisi emin kişi oluşudur.  Bu güvenilir olma vasfından dolayı  Muhammad’ül Emin olarak anılmaktadır. O,  etrafında güven toplumu inşa etmiş bir gönül mimarıdır. Allah Resulü Müslümanı;  “İnsanların Can ve malları konusunda kendisinden emin oldukları kimsedir”  şeklinde tarif etmiştir.  Oysa günümüz dünyasında güven duygusunun ne kadar zarar gördüğünü ve bu duygunun tekrar tesis edilmesinin ne kadar gerekli olduğu aşikardır. İslam Dini emniyetin ve güvenin kaynağıdır. Toplumun tüm kesimleri bu kaynaktan beslendiği takdirde birlik ve beraberliğimizi tesis etmek için Asr-ı Saadette kurulan güven toplumunun bir benzerini kendi toplumumuzda da inşa edebiliriz.

Peygamberimiz, hayatı boyunca doğruluk, merhamet, sevgi, hoşgörü ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamış ve insanlara benimsetmiş ve hayata geçirmiştir.

Müslüman Müslümanın kardeşidir, din kardeşliği her şeyin üstündedir. Ülke olarak birliğimize beraberliğimize zarar vermek isteyen güçlere karşı yekvücut olmalıyız ve bu yolda, toplumda birlik ve beraberliğin ihyası için gerekli gayret ve fedakarlıktan çekinmemeliyiz. 

Bu vesileyle; bütün din kardeşlerimizin “Kutlu Doğum Haftası” nı tebrik eder,  ülkemiz ve bütün gönül coğrafyamızda güven toplumu oluşturmak adına iyiliklere, barışa ve terörün son bulmasına vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017