VATANDAŞLARA KAVURMA İKRAM EDİLDİ

VATANDAŞLARA KAVURMA İKRAM EDİLDİ
Bu içerik 710 kez okundu.

DİN GÖREVLİLERİ KAN BAĞŞILADI

Kutlu Doğum haftası nedeniyle Zonguldak Müftülüğü ve Kızılay ortaklığı ile Valilik Binası önünde kavurmalı pilav dağıtıldı. Mehmetçik anıtı önünde ise Kızılay çadır kurarak kan bağışı kampanyası yürüttü.

Kutlu Doğum haftası nedeniyle Zonguldak Müftülüğü ve Kızılay ortaklığı ile Valilik Binası önünde vatandaşlara kavurmalı pilav dağıtıldı. Zonguldak İl müftüsü ve Rüstem Can, müftülük görevlileri ve Kızılay yöneticileri vatandaşlara kendi elleriyle ikramlarda bulundular.

Zonguldak İl müftüsü ve Rüstem Can Kutlu doğum haftasının tüm ilçelerde olduğu gibi Zonguldak şehir merkezinde de İkramlarda bulunulduğunu ifade ederek;'Hedefimiz alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’yı en iyi şekilde anlamak, anmak ve sonuçta da onun rahmetinde ki mesajları hayatımızın her alanına serebilmek. Rabbim onun hayatını anlamayı bizlere nasip eylesin. Rabbim buyuruyor ki eğer bir kul benim zikrimden yüz çevirirse onun dünyevi sıkıntıları bitmez. Bizlerde onun yaşantısını laikiyle vatandaşlarımıza en iyi şekilde anlatmayı hedefliyoruz” dedi.

Daha sonra Zonguldak İl müftüsü ve Rüstem Can, müftülük görevlileri ve Kızılay yöneticileri vatandaşlara kendi elleriyle ikramlarda bulundular

KIZILAY ŞUBE BAŞKANI NİHAT AYGÜN: KAN BAĞIŞLARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. VERİMLİ BİR GÜN GEÇİYORUZ

Kutlu doğum haftası nedeniyle Türk Kızılay'ı Zonguldak Şubesi tarafından da Mehmetçik anıtının önünde Kan bağışı çadırı kuruldu.

Türk Kızılay'ı Zonguldak Şube Başkanı Nihat Aygün yapmış olduğu açıklamada;'Kutlu doğum haftası nediyle müftülüğümüz ile birlikte  3 bin kişiye hitap edecek şekilde organizasyon düzenlendi.Hanım efendilere gül dağıttık.Kutlu doğum haftası Zonguldak'ımıza Ülkemize Hayırlı olsun diliyorum.Hava şartlarının da el verişli olmasından dolayı verimli bir gün geçiyoruz.Bize destek veren Müftülük personelimize teşekkür ediyoruz.'dedi:

Daha sonra Mehmetçik Anıtı önünde kurulan Kızılay Kan bağış çadırında kan bağışları alındı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017