VALİ KABAN PARKIN İSMİNİ AÇIKLADI

VALİ KABAN PARKIN İSMİNİ AÇIKLADI
Bu içerik 2278 kez okundu.

Vali Kaban parkın ismini açıkladı

“NERGİS PARK”

Zonguldak’ın Ankara girişinde bulunan ve yıkılan eski tekel binası ile Kızılay kan merkezi alanına yapılan parkın ismi belirlendi.

Zonguldak Valisi Ali Kaban bugün beraberinde TTK Genel Müdür Vekili Ercan Gebeş, BEÜ rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, TSO Başkanı Metin demir, Kent Konseyi Başkanı Yesari Sezgin, Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Ali Doğu ve yetkililerle birlikte park alanı ziyaret etti.

Vali kaban burada basın mensuplarına bilgi vererek parkın en kısa zamanda Zonguldak halkının hizmetine kazandırılacağını söyledi. Vali Kaban, parkın isminin ilimize özgü bir çiçek olan nergis ismini koyduklarını söyledi.

İSİM BABASI METİN DEMİR

Vali Ali Kaban ayrıca Manolya Park’ın isim babasını ise TSO Başkanı metin demir olduğunu da sözlerine ekledi.

Vali Ali kaban konuşla ilgili olarak şunları söyledi:

BURADAN BÜFE ARZULAYANLAR VAR AMA KİMSEYE BÜFE FALAN VERİLMEYECEK

“Şuan üstünde durduğumuz yer kan bağış merkezinin binası durumundaydı. Hemen yanında çirkin bir tekel binası, TKK’nın binası ve az ileride şahıslara kiralanmış bir yer vardı. Ben geldiğimde diyordunuz ki bu çirkin binayı kim yıkacak. Sonra dediler efendim burayı yıkıpta yerine ne yapacaksınız. Konuyu incelediğimde baktım ki burası bir şey yapmak için değil yani yıkıp yapmak için değil bu alan park için ideal bir yer. Uzun bir süre kaldım Zonguldak’ta Allah bana burayı yıkmayı nasip etti. TTK’nın çok büyük katkısı oldu çok büyük kolaylık gösterdiler bize. Kızılay’ın yetkilileride hiç zorluk çıkarmadılar ve onlara güzel bir yer tahsis ettik. Sonucunda yıkımı gerçekleştik ve bu alana şuan yüzlerce kamyon toprak döküldü. Daha tam kıvamına gelmedi hala. Buraya arkadaşlarımız Nergis Park diyelim dediler. Nergis bölgemizin güzel çiçeklerinden bir tanesi biliyorsunuz. Şimdi bu alana biraz daha toprak doldurulacak. Bu yer sadece yeşil alan olacak. Buradan büfe arzulayanlar var ama kimseye büfe falan verilmeyecek. Büfe çevrede var insanlar yiyeceği alır güzelce burada yer. Üzerine basabileceğimiz çimlerin olduğu bir park olacak burası. Bazı yerlerine ise oturma grupları düşünüyoruz. Beş dönümlük bir alanı kurtarmış olduk binalardan. Tekrar doğaya geri kazandırmış olacağız. Nergis parkın felsefesine uygun bir çalışma yapılıyor. Efsanede ki Nergizos’a uygun doğal taşlardan güzel bir çalışma var onu da daha sonra paylaşacağız. Şehrin sahibi olaraktan biz belediyemize teklifimizi yaptık. Gelin birlikte yapalım bu parkı dedik. Belediye başkanımızda maddi imkanları olmadığını belirtti. Bu açıdan yarın kalkıp kimse şunu demesin belediye niye yok. Ben teklifimi kendilerine yaptım. Zaten biz bir noktaya getirdik bundan sonrasını getireceğiz.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ali kaban zonguldak vali
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017