Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel'den Açıklama...

Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel'den Açıklama...
Bu içerik 731 kez okundu.

Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Turizm Fakültesi’nin 15-22 Nisan Dünya Turizm Haftası” ile ilgili basın açıklaması  

 


Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) kalite güvencesi sistemi içerisinde eğitim, araştırma ve topluma hizmet kapsamında nitelikli büyümeye devam ederken bölge, ülke ve dünya turizmi alanında akademik ve toplumsal hizmet alanında katkı vermek amacıyla bünyesine 8 Nisan 2016 tarihinde Turizm Fakültesini katmış, YÖK tarafından Temmuz 2016 tarihinde bölüm açma tekliflerinin onaylanması ile fakülte bünyesinde 6 bölüm açmıştır. Kısa sürede eğitim-öğretim kadrosunu tamamlamıştır. Zonguldak ve Batı Karadeniz için çok önemli olan bir Fakülteyi bünyesine dâhil eden BEÜ, 2017-2018 eğitim döneminde öğrenci almak üzere 14 Nisan 2017 tarihinde YÖK’e başvurmuştur. Hızla fakültemizde yapılanma çalışmaları devam etmektedir. Toplumsal hizmeti misyon edinen üniversitemiz, Turizm Fakültemiz aracılığıyla eğitim, araştırma yanında bölgesel hizmeti bir görev bilerek Turizm ile ilgili ülkemizde ve dünyadaki önemli gelişmeleri de Zonguldak halkı ve kamu oyu ile paylaşacaktır.  

Kdz Ereğli Turizm fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel: “Üniversitemizin stratejik plan, bölgesel hizmet ve projeksiyonu doğrultusunda yapılan gayretli çalışmaları sonucunda kurulan Turizm Fakültemiz 2017-2018 eğitim döneminde eğitim-öğretime başlamak üzere turizm sektörü için önemli bir hafta olan 15-22 Nisan 2017 “Dünya Turizm Haftası” içerisinde öğrenci alımına başvurmuştur, öğrenci alımı başvurusunun bu önemli hafta içerisinde yapılması anlamlı olmuştur. Dünyada toplumların turizm bilincini geliştirmek için 15 -22 Nisan tarihleri arasında her yıl kutlanan Turizm Haftası ülkemizde de bölgesel ve ülke turizmini canlandırmak, bu konuda yeni alternatifler üretmek, halkın katılımını ve bilincini artırmak amacıyla aynı tarihlerde kutlanmaktadır. Bacasız sanayi olarak isimlendirilen turizm sektörü, ülke ekonomisine yaptığı önemli katkının yanı sıra toplumların kaynaşmasına, kültürlerin tanınmasına, kurumsal veya özel dostlukların kurularak ülkenin tanıtılmasına önemli katkı sağlamaktadır. Bülent Ecevit Üniversitesi, yeni kurulan Turizm Fakültesi ile turizm alanında Zonguldak ve Bölgesinin akademik ve sektörel kalkınmasında öncülük edecektir. Başta, Ülkemizde turizm sektöründe hizmet evren tüm paydaşlarımız olmak üzere tüm Zonguldak halkının Turizm Haftasını kutluyor, bölgemizin zengin turizm potansiyeline sahip olmasından dolayı, fakültemizin ilimizde potansiyeli bulunan mevcut ve yeni turizm çeşitleri üzerinde projeler üreterek ilimiz turizmine katkı sağlayacağı müjdesini şimdiden sizlerle paylaşmak istiyorum. Batı Karadeniz’de kurulan Turizm Fakültesiyle üniversitemizin turizm bilincini öne çıkararak, önümüzdeki yıl itibariyle akademik kadrosu ve öğrencileriyle Dünya Turizm Haftası’nı kutlama etkinliklerinde yerini alacak fakültemiz adına Rektörümüz sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’e şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

beü ereğli son dakika haberi kemal büyükgüzel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017