MHP’li arkadaşlarla paravana mı girdin ?

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’dan CHP’li Milletvekili Şerafettin Turpcu’ya ağır eleştiri

MHP’li arkadaşlarla paravana mı girdin ?
Bu içerik 502 kez okundu.

panik atak - panik atak forum

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, 16 Nisan’da yapılan ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ referandum seçimlerinin ardından Gamze Taşdemir’in sorularını yanıtladı. 

MHP’nin referandum çalışması kapsamında sahalarda yer almadığı yönünde ki iddialara yanıt veren Hamdi Ayan, AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun ile bir araya geldiğini belirterek, bu süreçte gerekli çalışmayı yaptıklarını söyledi.

Öte yandan CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’nun ‘MHP’li yöneticilerin dışında ki partililer ‘Evet’e basmadılar’ şeklinde ki açıklamalarına ateş püsküren Hamdi Ayan, ‘CHP Milletvekili konuşuyor ama bizim arkadaşlarımızla beraber mi paravana girmiş? CHP’nin oyları nerede? Kendi oylarına sahip çıkabilmiş mi?’ şeklinde açıklamada bulundu. 

‘BİZLER ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK’

Referandum süreci kapmasında üzerlerine düşeni yaptıklarını söyleyen MHP İl Başkanı Hamdi Ayan: “Referandum süreci normal bir genel seçim çalışması olmadığından dolayı gittiğimiz ziyaretlerde ‘Evet’de diyen vardı ‘Hayır’da diyen vardı, o yüzden fotoğraf çekilmesini istemediler. Neden ‘Evet’ denilmesi gerektiğini halkımıza anlattık. Bu kadar çalıştığımız için AK Parti’nin teşekkürüne de ihtiyacımız yok. Bu Anayasa metninin değişmesini isteyen zaten MHP’dir, biz onlara bize destek verdiklerini için teşekkür ediyoruz. Zonguldak’ta bu kampanya süresi içerisinde bir kamplaşma olmadı. Kardeşlik havası içerisinde, kimsenin kalbi kırılmadan bu süreç geçirilmiştir. Zonguldak’ta da at başı diyebileceğimiz bir sorun çıkmıştır. AK Parti, MHP, BBP üzerine düşeni yapmıştır. Türkiye’de 5 il sol kesimdir. Zonguldak’ımız ‘Evet’e yakın bir irade kullanmıştır. Bana göre ‘Evet’i tercih eden partiler başarıya ulaşmıştır. Zonguldak üzerine düşeni yapmıştır” dedi. 

‘ÇALIŞMA İÇERİSİNE DAHİL OLMADILAR’

MHP 25. Dönem Zonguldak Miletvekili Zeki Çakan’ın sahalarda çalışıp çalışmadığı yönünde ki soruyu yanıtlayan Ayan: “MHP’li eski Milletvekilimiz Zeki Çakan ben biliyorum, arkadaşlarla telefon görüşmesi yapmıştır. Zeki bey çalışmadı, bunu sizde biliyorsunuz. Bunu kendisine sormanız gerekiyor. Biz istişarede olduk, bazı programlarda beraber olduk. Zeki Çakan ve Yavuz Erkmen’de teşkilat çalışmaları içerisinde oldular ama onlar pek çalışmaların içerisine dahil olmadılar” dedi. 

‘MHP’NİN OYLARI SANDIKTADIR’

MHP’nin kasım 2015’de ki oylarını koruduğunu söyleyen Başkan Ayan: “MHP’nin oyları sandıktadır. Bana şimdi hangi siyasi parti söyleyebilir, bizim tabanımız veya mensubu olan arkadaşlarımız tam anlamıyla oy verdi diyebilir? Böyle bir ölçe aleti bulabilirmisiniz? Bu referandum meclisten çıkıp halk oylamasına gittiği zaman Zonguldak’ta yapılan araştırma şirketlerinin arşivlerde açıklamaları var. Onların arşivlerinde oy oranları ortadadır. Anket çalışmasından sonra söylüyorum. Yapılan anketlerde şu an seçim olsa kime oy verirsiniz sonuçlarında AK Parti’nin oyları Zonguldak’ta 40 civarındaydı, MHP’nin ise Kasım 2015’de yapılan seçimlerde 9.6’ydı. MHP’nin oyunun nerede olduğu belli! Kasım 2015’de ki oyumuzu aldık. Parti içerisinde muhalefet olan arkadaşlarımız vardır, sayısı 200’ü geçmez” dedi. 

‘BERABER Mİ PARAVANA GİRDİN!’

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’nun teşekkürünü eleştiren Baaşkan Ayan: “CHP Milletvekili konuşuyor ama bizim arkadaşlarımızla beraber mi paravana girmiş? Şerafettin beye sormak istiyorum bütün CHP’li arkadaşların hepsi Zonguldak’ta ‘Hayır’ mı demişlerdir? Zonguldak’ta neden bahsettikleri gibi yüzde 65 ‘Hayır’ı neden alamadılar? CHP’nin oyları nerede? Kendi oylarına sahip çıkabilmiş mi? Çıkıp MHP’li arkadaşlara teşekkür ediyor” dedi. 

‘ZEKİ TOSUN İLE BİR ARAYA GELDİK’

AK Parti’li yöneticilerle referandum sürecinde istişare halinde olduklarını söyleyen Ayan: “AK Parti İl Başkanı ile bir araya geldik. Nasıl bir program izleyeceğimizi parti binasında görüştük. Beraber yürüteceğimiz süreci konuştuk, ondan sonra sahalara çıktık. Onlarda, bizde ‘Evet’ diyen ekibimiz, neden ayrı kalalım. Biz elimizden geleni yaptık. MHP 2015 yılı Haziran ve Kasım ayında ki çalışmayı referandum seçimlerinde de yapmıştır” dedi. 

‘GENEL MERKEZ İSTERSE ADAYIM’

Ağustos ayında yapılması planlanan İl Kongresinde Genel Merkezin kararına göre hareket edeceğini söyleyen Ayan: “Parti içerisinde görevden alınmadı, MHP kongre sürecine girdi. Bizim tüzüğümüz gereği atama ile gelenlerin kongre sürecinde görevleri sona erer. Zonguldak’ta 17 Belde Başkanımızın süresi bitmiştir. Yeni oluşan yönetimler, İlçe Başkanları kendi çalışacağı ekip ve kadroların atama yoluna gitmişlerdir. Bu süreç devam ediyor. İlçe Başkanlarımız tüzüğe göre hareket ediyorlar. Partimiz 7 ilçe kongresi yaptı. Önümüzde ki süreç içerisinde İl kongrelerinin çalışmalarına başlayacak. İstediğimiz Ağustos ayında İl Kongremizi yapmak. İl kongresinde Genel Merkezin tutumuna göre yola devam ederim” dedi. 

‘TÜM SİYASİ PARTİLER BİR ARADA OLMALIDIR’

Zonguldak’ın çıkarları için tüm siyasi partilerin aynı çatı altında bir araya gelmesi gerektiğini söyleyen Ayan: “Zonguldak bu yeni oluşacak durumdan payını almalıdır. Siyasi partilerin İl başkanları, sivil toplum örgütleri bir araya gelerek yeni oluşacak hükümetten Zonguldak için isteyecektir, yoksa Zonguldak bitecektir. Türkiye artık çok hızlı bir ilerleme içerisine giriyor, Zonguldak’ta bundan payını almalıdır. Bundan sonra Zonguldak nasıl kazanımlar elde edebilir bunun hesabını yapmak zorundayız. Bu hıza ayak uyduramazsak Zonguldak’a kilit vurmak zorunda kalacağız” dedi. 

‘PATATES TARLASI GİBİ ŞEHİRDE YAŞIYORUZ’

Zonguldak Belediyesini eleştiren Ayan: “Bana gönül koysunlar ama patates tarlası gibi bir şehirde yaşıyoruz. Zonguldak’ta belediye olduğunu düşünmüyorum. Herkes artık kendine gelmelidir” dedi. (HABER: GAMZE TAŞDEMİR)

 

 

 

 

 

 

 

hamdi ayan şerafettin turpcu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017