Zonguldak esnafına 59 milyon lira dağıtıldı

Zonguldak esnafına 59 milyon lira dağıtıldı
Bu içerik 539 kez okundu.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ZESOB) Başkanı Muharrem Coşkun, KOSGEB’in faizsiz kredi uygulamasıyla esnafa 59 milyon lira dağıtıldığını söyledi. satılık adsense hesap

Zonguldak’ta KOSGEB’in evraklarına uygun görülen 5 bin kusür kişiye kredi çıktığını, bugün itibariyle 2458 kişinin parayı aldığını ve geri kalanlarında almaya devam edeceğini belirten ZEZOB Başkanı Muharrem Coşkun, Şu anda ilimize, yani Zonguldak esnafına KOSGEB faizsiz kredisi aracılığıyla 59 milyon lira para girdiğini söyledi.

Hükümetin esnafa büyük destek verdiğine dikkat çeken ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun, “Yıl başından önce hem SGK’da vergi barışı gelmişti biliyorsunuz, bunların yapılandırmasını Haziran ayından sonra olanlar yapılandırmaya gelmemişti. Bunlara da şimdi yapılandırma geliyor önümüzdeki günlerde. SGK’da biliyorsunuz istihdam edilen her bir kişi için 1 yılık SGK primini ödüyor artı istihdamlarda. İşverenleri destek primlerinde SGK’nın katkısı var. İlimizde biliyorsunuz daha evvelden yılbaşından önce 96 kişi oldu, sonradan sayın başbakanımız ile Çankaya’daki görüşmede hem TESK genel başkanımızın ve hem de bizlerin söylemiş olduğu ülke genelinde müracaat eden herkese verilmesini dışında 10-20 Şubat arasında süreyi uzattı müracaat edenlerin ilimizde 7 bin müracaatı var, KOSGEB’in evraklarına uygun görülen 5 bin kusür kişiye kredi çıktı. Bugün itibariyle yani 2458 kişi parayı alan var. Bunların içinde 301 kişinin bankalarda parası hazır bekliyor. 54 kişinin evrakları eksik tamamlanması bekleniyor. 1290 kişinin de banka kredilerinin de bankalar ile olan sorunların çözmeye çalışılıyor. Şu anda 59 milyon lira para girdi ilimize. yani Zonguldak esnafına para girdi. Bu KOSGEB’in faizsiz kredileriyle. yani hükümetimizin daha evvelden vermiş olduğu bir takım sözlerin bir kısmı yerine elmiş oldu bu referandumdan önce” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Muharrem Coşkun zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017