Köylerde Başarılı Neticeler Aldık... (Videolu Haber)

Köylerde Başarılı Neticeler Aldık... (Videolu Haber)
Bu içerik 792 kez okundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli,halk oylaması sonuçlarını değerlendirdi. Zonguldak'ta hayır çıkmasına üzüldüğünü vurgulayan karaveli,"milletimizin verdiği karara saygılıyız.Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hayata geçecek.Biz sistem değişikliği üzerine referandum yaptık.Siyasi istikrarın sürmesi,ülkedeki yatırımların devamı ve güçlü Türkiye istiyorum  ülke genelinde çıkan sonuçtan memnunum.Zonguldak'taki sonuçtan üzgünüm.Köylerde başarılı neticeler aldık.yüzde 63'lük oranla kasım'daki dengemizi koruduk.Zonguldak'taki evet oylarının yüzde 40'nıda köylerden aldık ve gururluyuz"dedi.

Zonguldak'ta hayır çıkmasına rağmen yapılan kutlamalara ilişkin karaveli,"kutlama yapılabilir bence Ankara'dan gelen talimattı.teşkilatımız orada göründüler bende oradaydım.seçim değil referandum.MHP'nin diğer seçimlerine baktığımızda oyları referanduma yansımamıştır."dedi.

 

MHP İl Başkanı Hamdi ayan'ın," biz olmasaydık ak parti bu süreci götüremezdi yüzde 40'larda oyu kalırdı"açıklamasına Karaveli,"bunu iyi incelemek ve etüt etmek lazım"diyerek yanıt verdi.

 

2017 KÖYDES ödeneği hakkında da bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Necdet karaveli,"23 milyon para geldi.2016'nın 2.5 katı bir ödenek.Programlarımızı hazırladık.Tempolu bir çalışma bizi bekliyor.kalkınma bakanlığından beklediğimiz ikinci KÖYDES ödeneği var sıcak asfaltlarla ilgili.Zonguldak'ımız 2014'ten sonra ivme kazandı.Yol ağlarımızın yüzde 90'nını asfaltla kaplayacağız.Suyu olmayan köylere takviyeler yapılıyor.Kanalizasyon ve alt yapıda sürüyor"dedi.

 
necdet karaveli son dakika haberi zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 17 EKİM 2017
ANA HABER 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017