Özbakır, AK Parti Olağan Grup Toplantısında...

Özbakır, AK Parti Olağan Grup Toplantısında...
Bu içerik 2750 kez okundu.

Referandum sonrası Zonguldak Milletvekili ve MKYK üyesi Hüseyin ÖZBAKIR AK Parti olağan grup toplantısında yerini aldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş ve Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'yle toplantıda yerini alan Özbakır Başbakan Binali Yıldırım'ın olağan grup toplantısında AK Parti'nin ülke genelindeki tüm teşkilatlarına teşekkür ettiğini belirtti... 

Başbakan Binali Yıldırım, referandum sonrası ilk grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Yıldırım, "Hemen yürürlüğe girecek olan diğer bir husus da Cumhurbaşkanımızın kurucusu olduğu AK Parti ile ilişiğinin tekrar kurulmasıdır. Resmi sonuçlarının ilan edilmesiyle beraber kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz" sözleri sonrası salon alkış ve sloganlarla karşılandı.

Başbakan Binali Yıldırım, referandum sonrası ilk grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde buldu. Başbakan Yıldırım "Önce yürürlüğe girecek hususlardan birisi Hakimler Savcılar Kurulu'dur. Askeri yargı tamamen sona erdirilecek, yargıda birlik sağlanmış olacak. Yargının bağımsızlığı, tarafsızlığı bir kez daha teyid edilmiş olacak. Hemen yürürlüğe girecek olan diğer bir husus da Cumhurbaşkanımızın kurucusu olduğu AK Parti ile ilişiğinin tekrar kurulmasıdır. Resmi sonuçlarının ilan edilmesiyle beraber kurucu genel başkanımızı partimize davet edeceğiz ve kendilerini aramızda görmekten büyük bir bahtiyarlık duyacağız." dedi. 
Birlik-beraberlik vurgusu yaptı

Başta ana muhalefet partisi olmak üzere tüm kesimlerin sandıktan çıkan sonuca saygı duyması gerektiğini ifade eden Yıldırım, “Şaibe söylentileri yayarak halk oylamasının sonucuna gölge düşürmeye çalışmak beyhudedir” dedi. Referandumda çıkan sonucun yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirten Başbakan, birlik-beraberlik vurgusu yaptı ve 16 Nisan’da Tüm Türkiye’nin kazandığını söyledi. Yıldırım şöyle konuştu:
Bu halk oylamasının kaybedeni yoktur. Bu sonuç, yeni bir dönemin başlangıcıdır. Kazanan sadece "evet" kampanyasına destek veren 25 milyon 154 bin vatandaşımız değildir. Tercihi "hayır" olan 23 milyon 775 bin 294 vatandaşımız da 16 Nisan’da kazanan olmuştur. Çünkü Türkiye kazanmıştır, demokrasi güçlenerek bu halk oylamasından kazançlı çıkmıştır.”

 

ak parti son dakika haberi haber hüseyin özbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017