İLK SENEDE SES GETİRDİK

İLK SENEDE SES GETİRDİK
Bu içerik 1379 kez okundu.

Spor-Toto İkinci Lig Beyaz Grupta mücadele eden Zonguldakspor, yeni çıktığı ikinci ligde sezonu orta sıralarda tamamladı. 

2 hafta öncesine kadar Play-Off hesapları yapan Kırmızı-Lacivertiler, son iki haftada kaybettikleri 5 puan nedeniyle bu hedefinden de uzaklaştı. Küme düşme sıkıntısı olmayan Zonguldakspor, kalan 2 müsabakayı prestij maçı olarak çıkacak.

Sezonu değerlendiren Kulüp Başkanı Süleyman Caner, kısıtlı imkanlarda mücadele ettikleri ligde başarılı olduklarına inandıklarını söyledi. Caner, ilk kez mücadele ettikleri İkinci Lig’i tanıma imkanı bulduklarını, bu sezon tecrübe edindiklerini ifade etti.

Sezon başlarken bu takım için ‘Küme düşer’ gibi yorumlar yapıldığını  hatırlatan Caner, hiçbir yerden destek almadan, belirli imkanlarla, sahası olmayan bir takım olarak mücadele ettiklerini ve Play-Off’u son 3 haftada  kaçırdıklarını ifade etti.

Caner, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Öncelikle  geçtiğimiz Cuma günü oynadığımız Karagümrük maçına kısaca değinmek isterim. Sahaya galibiyet parolası ile çıktık. İlk yarının sonlarına doğru bir gol bulduk. Devreyi önde kapattık. İkinci yarının başında Sefa Aksoy’un kırmızı kart görmesiyle takım 10 kişi kaldı. 10 kişi kalınca oyunda dengesizlik oldu. Sahada istediğimizi yapamadık. Kalemizde istemediğimiz bir gol gördük. Beraberliğe razı olmuş olduk. Tabi ki de 10 kişi kalmasak maçın skoru daha farklı olabilirdi. Ama ne yazık ki sonuç beraberlik oldu.”

ÜZÜLMEZ SAHASI  SPORA  KAZANDIRILSIN

Üzülmez’de bulunan futbol sahasının yenilenerek Zonguldakspor’a kazandırılması gerektiğini ve kulüp olarak orayı kiralayabilecekleri veya devralabileceklerini belirten Caner, sözlerine şöyle devam etti: “Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz, Üzülmez’de ki Gönlü Alışır Sahası ile ilgili açıklama yapmış. Bizde orayı takip ediyorduk. Ama biz bir kamu kurumu değiliz. Kamu yararına bağlı bir dernek değiliz. Kamu yararına bağlı bir dernek olsaydık TTK tarafından oranın bize verilmesi daha kolay olurdu. Şuandaki aşama, Genel Müdür’le görüştüm. Üzülmez Gönlü Alışır Sahası’nın Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne verilmesi gündemde. Gençlik Spor orayı alırsa bize kiralasınlar veya başka bir türlü işlem yaparak ve çim saha yaparak antrenman sahası olarak kullanalım. Böylece Zonguldak Kömürspor’un antrenman sahası olur. Gerekenler yapılırlarsa orada bir tesise kavuşmuş olacak” dedi.

İLK SENEDE SES GETİRDİK

İlk kez mücadele ettikleri ligde ses getirdiklerine ve başarılı olduklarına inandığını söyleyen Caner, sözlerine şöyle devam etti: “Play-Off değerlendirmesine bakarsak, ligin başında Teknik Direktörümüz Şenol Demir’in yapmış olduğu açıklamalar, bizim yapmış olduğumuz açıklamalar, 10 yıl sonra 2’nci ligde mücadele edecek olan Zonguldakspor’un önce ayaklarının sağlam basmış olmasıydı. Ligi tanımasıydı. Ligde kalıcı olabilmesi için gerekenin yapılmış olmasıydı. Yeni çıktığımız ligde bence ses getirdik.

Fethiyespor maçında 3-0’dan 4-3 beklenmeyen bir skor aldık. Keçiörengücüspor’la evimizde berabere kaldık. Play-Off yolunda bize büyük yara aldırttı. Belki de Play Off’a girecektik ama ne yazık ki istemeyen bu sonuçlarla Play-Off yolu kapanmış oldu. Ama her zaman söylüyorum bütçesi çok az ama geliri hemen hemen yok olan, sahası ve tesisi olmayan kulübün bu ligde mücadele etmesi ve küme düşme hatlarından çok da yukarılarda Play Off’u zorlaması ve aksilikler olmasa Play-Off’a gidecek olması Zonguldak ve kent için büyük başarıdır. Bu takım içinde büyük başarıdır. Desteği olmayan bir takım fazlasını bile yaptı. Teknik ekip ve oyuncularımın hepsini tebrik ediyorum. 4 senedir en büyük destekçimiz Sayın Vali Kaban’dır. 2 senedir mazot veren Çates ve Eren Enerji’nin yardımlarıdır. Bu şekilde takım buralara kadar geldi. Gönül isterdi ki İl ve İlçe takımları gibi büyük bütçelerle mücadele edelim, ama bu bize nasip olmadı.  4 senedir de bu desteği göremedik. Kentin büyük markası olarak, yeni sezonda Zonguldakspor’a sahip çıkarız. Bu tutum böyle devam ederse kimse büyük başarı beklemesin. Bizden gerek maddi, gerekse kadro açısından iyi olan, yıllarca bu ligde yer alan bir çok takımdan daha iyi yerde sezonu tamamladık. Şansızlık sonucu bazı maçlarda istemediğimiz puanlar kaçırdık. Eğer o puanları hanemize yazdırabilseydik saha iyi yerlerde olurduk.”

LOBİMİZ YOK

Hafta sonunda oynayacakları Buca maçına cezalı oyuncularının çok olmasından dolayı eksik çıkacaklarını belirten Caner: “4 tane eksiğimiz var. Bizim lobimiz falan yok. Herkesin bir lobisi var. Gösterilen kırmızı ve sarı kartlar nedeniyle 4 eksikle sahaya çıkacağız. Saha içerisinde rakip oyuncu, hakeme ve bizim oyuncularımıza sinkaflı kelime kullanıyor, hiç bir şey yapılmıyor. Bizim oyuncumuz hakeme maç yönetilişi konusunda sitemli bir kelime kullanınca direk kırmızı kart görüyor. Lobi denilen şey bu. Elimizde ki genç çocuklarımız olsun, teknik direktörümüzün uygun göreceği oyuncularla Bucaspor maçına çıkacağız. İnşallah da iyi bir sonuçla döneceğiz. Taraftarımıza da çok teşekkür ediyoruz.”

ONUR PARLAYAN BİR OYUNCUMUZ

 Onur Eriş’in İkinci Lig karmasına davet edilmesinden dolayı kulüp olarak mutlu olduklarını anlatan Süleyman Caner, sözlerini söyle tamamladı: “Onur bizim yetenekli bir futbolcumuz. Herkesin bir yeteneği var. Onur daha fazla göze batıyor. Hepsinin ben en iyi yerlerde olmasını istiyorum. Oyuncular bu işe sadece para kazanıyoruz diye bakmayacaklar. Severlerse zaten sonuç daha iyi olur. Günlük yaşarlarsa neticeler iyi olmaz. İleriye yükselemezler.”

ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017